بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد
بیانیه شورای نگهبان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد
پایگاه اطلاع رساني شورای نگهبان، به مناسبت 26تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش صبح بافق؛ پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، به مناسبت ۲۶تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان بیانیه ای صادر کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثمره مجاهدت ها و مبارزات علمای بزرگ و خون پاک شهدای, گرانقدری است که جان خود را در راه تحقق این نظام مقدس فدا کرده اند تا نظام اسلامی در این مرزوبوم شکل بگیرد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام عظیم الشان، خبرگان قانون اساسی و نخبگان سیاسی با الگو گیری از نهضت مشروطه به درستی تصمیم گرفتند که به منظور صیانت از شرع مقدس و قانون اساسی نهادی را شکل دهند که وظیفه اصلی اش پاسداری از این دوموضوع مهم باشد و بر همین مبنا شورای مقدس نگهبان در قانون اساسی لحاظ شد و این نهاد مهم و حیاتی در ۲۶ تیرماه ۱۳۵۹ با۶ فقیه و۶ حقوقدان رسما فعالیت خود را آغاز کرد.
شورای نگهبان به عنوان سد سدید و پاسدار بزرگی که حاصل خون شهدای گلگون کفن و تلاشهای علمای بزرگ اسلام بوده است. در طول این دوران با وجود تمام تلاطماتی که کشور با ان مواجه بوده، نقش تعیین کننده ای در حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام داشته است و قدمی در پاسداری از شرع مقدس, و قانون اساسی کوتاه نیامده است.
در عین حال این شورا همواره مورد هجمه و تهدید ناجوانمردانه دشمنان قرار گرفته و اعضای ان نیز مورد تحریم استکبار حهانی قرار گرفته اند که البته این مدال افتخار اعضای شورای نگهبان است اما با وجود این همه فشار، شورای نگهبان با تلاش شبانه روزی مایه سکینه و آرامش مردم و مسئولان بوده است.
واکنون بعد از گذشت بیش از چهار دهه از عمر این نظام اسلامی، این مایه افتخار است که ملت های, منطقه با الگو گیری از ایستادگی ملت و نظام اسلامی در کوران حوادث مختلف، از سختی های تحقق انقلاب اسلامی گرفته تا جنگ تحمیلی و فشارهای اقتصادی در مقابل ظلم و حور استکبار جهانی ایستاده اند وبه این ایستادگی افتخار می کنند.
اعضای شورای نگهبان ضمن تقدیر وارج نهادن به مجاهدت ها و تلاش های حضرت امام(ره) و یاران صدیقش با میثاقی مجدد با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی امید واثق دارند همانند گذشته در ایفای نقش خطیر خود, در دفاع از شرع مبین اسلام و قانون اساسی به احسن وجه کوشا و در مسیر انقلاب اسلامی همچنان ثابت قدم باشند.
انتهای پیام/