با آموزش پرسنل می توانیم  بحث مهاجرپذیری را کمرنگ تر کنیم/تخصص های لازم در شهرستان فراهم شود
با آموزش پرسنل می توانیم  بحث مهاجرپذیری را کمرنگ تر کنیم/تخصص های لازم در شهرستان فراهم شود
حمید رحیمی گفت: اصلی‌ترین مشکل، مشکل آموزش است با آموزش پرسنل می توانیم خود به خود بحث مهاجرپذیری را کمرنگ تر کنیم یا اگر مهاجرپذیری هم صورت می‌گیرد در حد نیروهای صفر نباشد و نیروهایی باشند که طرف تخصص و تجربه‌ای را همراه خود به شهرستان بیاورد که این خیلی توجیه پذیر است.

به گزارش صبح بافق؛ بیست و هشتمین مجمع هم اندیشی و توسعه شهرستان بافق با موضوع  بررسی دلایل و آثار مهاجرت پذیری بافق (فرصت ها و چالش ها) و ارزیابی آن و انجام مسئولیت های اجتماعی  معادن با حضور صباغیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و جمعی از فعالان در محل پارک آهنشهر برگزار شد.

مدیرعامل مجتمع معدنی فلات مرکزی گفت: در خصوص مهاجر پذیری ما به سیاست‌گذاری کلی نیاز داریم به عنوان نمونه در مجتمع ما در سال ۱۴۰۰ چند پیمانکار شروع به کار کردند که ما پیمانکاران را تحت فشار گذاشتیم تا از نیروهای بومی استفاده کنند که نیروهای بومی فقط مربوط به بافق نبوده وبه شهرستان‌های استان تعلق داشت، حتی در تخصص‌ها مشکل داشتیم.

وی در ادامه افزود: تخصص هایی نیاز بود که خیلی نیاز به مدرک دانشگاهی نداشت و بیشتر تجربی بود یا در سطح شهرستان موجود نبود و اگر وجود داشت شرایط گونه‌ای بود که افراد مایل نبودند از حیطه شهرستان خارج شوند. ما بین معادن بعد مسافت، تفاوت حقوق و مزایا را داریم و این باعث می‌شود که خیلی نمی توان از ظرفیت‌ها بومی استفاده کرد.

مدیرعامل فلات مرکزی خاطرنشان کرد: افراد ترجیح می‌دهند در مجتمع فولاد، سنگ آهن، کارخانجات، معادن و صنایع که در نزدیکی شهرستان است مشغول به کار شوند اختلاف حقوق و مزایا هم یکی دیگر از این عوامل است.

رحیمی اظهار داشت: عدم برنامه‌ریزی ما در بحث آموزش است، گواهینامه ویژه درعرض سه ماه قابل اخذ است فنی حرفه‌ای و مجموعه آموزشی شهرستان می‌توانند در عرض ۳ تا ۶ ماه مدارک و شرایط لازم را برای اخذ این گواهینامه‌ها فراهم تا مجبور نباشیم حتی تخصص هایی مثل راننده را از خارج شهرستان یاخارج از استان به کارگیری کنیم. آگهی پیمانکاران ما در سطح کشوراست یعنی از هر کجای کشور قرار شده تامین نیرو را انجام دهند و بیشتر از این هم نمی‌توان او را تحت فشار قرار داد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اصلی‌ترین مشکل، مشکل آموزش است با آموزش پرسنل می توانیم خود به خود بحث مهاجرپذیری را کمرنگ تر کنیم یا اگر مهاجرپذیری هم صورت می‌گیرد در حد نیروهای صفر نباشد و نیروهایی باشند که طرف تخصص و تجربه‌ای را همراه خود به شهرستان بیاورد که این خیلی توجیه پذیر است. در مورد مهاجرپذیری، باید با دید مثبت نگاه کنیم که باعث پیشرفت شهرستان و صنعتی شدن آن است از طرفی به طور غیرمستقیم  در درآمد افراد تاثیر دارد.

رحیمی در پایان بیان داشت: اصلی ترین کاری که می توان انجام دهیم این است که باید تخصص‌های لازم را در شهرستان تامین کنیم تا خود به خود هم اشتغال برای پرسنل داشته باشیم و هم مهاجر پذیری را کمرنگ تر کنیم.

انتهای پیام/