مدیران ادارات فقط منتظر اعتبارات شهرستانی نباشند بعضی دارای اعتبارات استانی و ملی هستند/دانشگاهها و مراکز فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی انسانی نقش بالایی دارند
مدیران ادارات فقط منتظر اعتبارات شهرستانی نباشند بعضی دارای اعتبارات استانی و ملی هستند/دانشگاهها و مراکز فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی انسانی نقش بالایی دارند
فرماندار بافق خطاب به مدیران ادارات بیان داشت: مدیران ادارات فقط منتظر اعتبارات شهرستان نباشند بعضی ادارات هستند که اعتبارات استانی و ملی دارند.

به گزارش صبح بافق؛ جلسه شورای اداری شهرستان بافق با حضور صباغیان نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی، طلائی مقدم فرماندار و جمعی از مسئولین و مدیران ادارات در محل سالن آیت الله شیخ محمد تقی بافقی فرمانداری بافق برگزار شد.
سیدمهدی طلائی مقدم فرماندار بافق در این نشست گفت: شهرستان در افق سند چشم انداز توسعه ۱۴۰۴ شهرستانی با محوریت امام زاده عبدالله(ع) است. در موضوع امامزاده عبدالله دوموضوع مکان اطراف و مسائل مرتبط به داخل آستان است. مسائل بیرون برعهده شهرداری و شورای شهر و مسائل داخلی نیز مربوط به هئیت امنای آستان است.

وی در ادامه افزود: خواهشی که از دوستان داریم با یک مشاور خوب داخل آستان ساماندهی شود که قبلاً اقدامات خوبی انجام شده که جای تقدیر و تشکر دارد، و می توان در ادامه با یک کار علمی و سنجیده اقداماتی انجام شود.

طلائی مقدم به صنایع جوار معدنی که جزئی از از سند توسعه هست اشاره و بیان داشت: اتفاقات خوبی در این چند سال به ویژه راه اندازی و افتتاح گندله بود که با همت همه مردم و مسئولین افتاد و مستلزم این است که در ادامه هم بحث آهن اسفنجی،نورد، شمش و ورق در شهرستان اتفاق بیفتد.

فرماندار بافق تصریح کرد: استان یک پهنه آلاینده ای دارد که دو مکان از جمله طبس و بافق را پیش بینی کرد، در جاده طبس استقبال چندانی نشد اما در جاده بافق استقبال خوبی صورت گرفت و این پهنه در روبروی معدن ذوب روی قرار دارد و شروع به کار هم شده که اینجا می طلبد که ادارات شهرستان پیگیر امورات باشند که سرمایه گذارانی که وارد شهرستان بافق می شوند تمام امورات خود را از شهرستان پیگیری کنند. ادارات مرتبط سرکشی و بازدیدو ارتباطات خود را بیشتر کنند. در حوزه زیرساخت در این پهنه موضوع آب،برق و گاز است و ادارات باید پیگیر مسائل و مشکلات آنها باشند و ارتباطات خود را با سرمایه گذاران بیشتر کنند.

این مقام مسئول اظهار داشت: یکی از مکان هایی که استان هم توجه خاصی به آن دارد شهرک صنعتی شهرستان است که بحث توسعه آن را داشتیم اما در موضوع آب و برق در این شهرک مشکل داریم و هرسرمایه گذاری هم می آید با رغبت می آید اما با این دومشکل مواجه هستند.

طلائی مقدم ادامه داد: چند مرحله پیگیری های صورت گرفت و تفاهم نامه ای بین شرکت شهرک ها، وزارت صمت و وزارت نیرو انجام شد و مسئولین این دو ارگان پیگیری کنند تا به نتیجه خوبی برسیم. کمترین اثر در بحث آلایندگی در حوزه شهر بافق اطراف این شهر است.

فرماندار بافق گفت: تمام این اتفاقات رخ می دهد و این مستلزم تربیت نیروی انسانی است و بارها این موضوع مطرح شده و گرفتاری که این موضوع در استان و دشت یزد اردکان به وجود آمد صنایعی ایجاد شدند که نیروی کار نداشتند و نیرو با تحصیلات پایین از سایر نقاط کشور آمد و نیرو با تحصیلات بالا به خارج از استان رفت. دانشگاهها و فنی و حرفه ای در بحث تربیت نیروی انسانی می توانند نقش بالایی داشته باشند، اغلب سرمایه گذارانی که مراجعه می کنند طرح های آنها را در قالب تفاهم نامه و اینکه یکی از بندهای آن تربیت نیروی انسانی است و اولویت هم با نیروهای بومی خواهد بود.

وی به کشاورزی و دامپروری با محوریت پسته، خرما و تیلاپیا اشاره و خاطرنشان کرد: در موضوع پسته و خرما مردم ورود و اتفاقات خوبی افتاد، در حوزه تیلاپیا مشکلاتی داشتیم که اولین واحد در سال گذشته افتتاح شد و کاری بود بود که از شهرستان بافق اتفاق افتاد و مسئولین و شورای شهر سرمایه گذاران بومی را به سمت این صنعت سوق دهیم.

طلائی مقدم افزود: یکی از موضوعات مهم شهرستان بحث اعتبارات دودرصد عمران و آبادانی است که ۷۰ درصد متعلق به شهرستان و ۳۰ درصد نیز به روستاها تعلق دارد و داشتن اعتبار ۱۰ درصد کار است و ۹۰ درصد مربوط به نظارت به کار است. تا موضوعی را کامل به آن اشرافیت پیدا نکردید و مطمئن نشدید که این پول در جای خود هزینه شده چه در زمان پیشنهاد پروژه چه از طریق چانه زنی و موارد دیگر زیر بار نروید و صرفا از طریق نظر کارشناسی انجام شود.

این مقام مسئول به پروژه بیمارستان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از پروژه های مهم شهرستان که باید دوسال پیش افتتاح می شد بیمارستان۹۶ تخته خوابی است که بنا به هر دلیلی تاخیر داشت که تا سال گذشته پیشرفت ۱۸ درصدی داشت اما امروز بالای۵۰ درصد پیشرفت داشته و مبلغی که هزینه شده ۶ میلیارد بود ولی الان نزدیک به ۱۷ میلیارد هزینه شده که همت همه مسئولین را داشته و در ادامه هم باید پیگیری از طریق بهداشت و درمان صورت گیرد.

فرماندار بافق تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم بعد از جوار معدنی، جوار ریلی است که شرایط بسیار عالی در شهرستان دارد و در این حوزه نیروهای بافقی استاد و این افتخاری برای شهرستان است و باید تقویت و حفظ شود. موضوع مهم دیگر شهرک جوار ریلی است که نقاط مشخص و ارسال شد که مدنظر راه آهن جمهوری اسلامی ایران بود.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری خوشبختانه ماندگاری توریست و گردشگر در بافق عالی است هرچند شرایط کرونا در این حوزه مشکلاتی را به وجود آورد اما در این چند سال اتفاقات خوبی در شهرستان افتاد. دستگاههای اجرایی هرکمکی که می توانند به سرمایه گذاران حوزه گردشگری انجام دهند. ما دنبال مسافر در بافق نیستیم، دنبال توریست وگردشگر هستیم و اینکه به فرهنگ آن منطقه احترام، ارزش قائل و این موضوع را مدنظر قرار دهند.

فرماندار بافق خطاب به مدیران ادارات بیان داشت: مدیران ادارات فقط منتظر اعتبارات شهرستان نباشند بعضی ادارات هستند که اعتبارات استانی و ملی دارند.

طلائی مقدم در پایان بیان داشت: با توجه به شروع به کار دولت جدید خواهشی که از همکاران دارم با انرژی بیشتر و توان مضاعف همت و کارخود را به نحو احسن انجام دهید.

انتهای پیام/