عقد قرارداد ۷۰ میلیارد ریالی شرکت سنگ آهن مرکزی با دانشگاه یزد
عقد قرارداد ۷۰ میلیارد ریالی شرکت سنگ آهن مرکزی با دانشگاه یزد
راستای ارتباط صنعت و دانشگاه و همچنین رفع نیازهای با فناوری بالای صنعت از سوی دانشگاه و حمایت صنعت از تحقیقات دانشگاهی، قرارداد طراحی و ساخت رادار پایش و نقشه‌برداری دیواره‌های معادن روباز با اعتبار 70 میلیارد ریال میان دانشگاه یزد و شرکت سنگ آهن مرکزی منعقد شد.

به گزارش صبح بافق؛ اولین جلسه شورای راهبری این پروژه با حضور دکتر ولی درهمی معاون پژوهش و فناوری، دکتر مهدی رضاییان مدیر امور فناوری، دکتر علیرضا یاراحمدی بافقی رئیس پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری و دکتر هادی صفدرخانی رئیس پژوهشکده سامانه‌های هوشمند دانشگاه یزد و مدیر این پروژه برگزار و سیاست‌گذاری ‌های کلی در این خصوص انجام شد.

در این گزارش آمده است، ارزیابی میزان جابجایی دیواره‌های معدن به منظور پیش‌بینی ریزش احتمالی و همچنین تعیین حجم برداشت روزانه با استفاده از نقشه‌های بدست آمده، از اهداف استفاده از این رادارها در معادن روباز است.

برای این پروژه زیر بخش‌های آنتن و مدارات فرکانس بالا، پردازش سیگنال، الکترونیک دیجیتال ، نرم افزار، مکانیک و قدرت و منابع تغذیه در نظرگرفته شده است.

دراین پروژه که قرار است ازسوی پژوهشکده سامانه‌های هوشمند و پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری دانشگاه یزد به مدت بیش از دو سال اجرا شود، ۶ عضو هیات علمی و ۲۰ کارشناس به صورت مستقیم مشارکت خواهند داشت.

انتهای پیام/