کمبود نیرو عامل برخی مشکلات در انتصاب مدیران
کمبود نیرو عامل برخی مشکلات در انتصاب مدیران
مدیر آموزش و پرورش بافق تصریح کرد: برای جبران کمبود نیرو ۲۶ نفر باقیمانده را طبق تبصره ای که در آیین نامه ابلاغی برای انتخاب مدیران که در بهمن سال گذشته هم بود توسط اداره و معاونین اقدام شد. قبل از انتصابات هم استعلاماتی از نهادهای امنیتی در مورد افراد داشتیم، خیلی از معلمان و افراد شایسته ای بودند که انتصاب شوند ولی متاسفانه پذیرفته نشدند. 

به گزارش صبح بافق؛ باتوجه به گزارشاتی مبنی بر اعتراض بعضی از مدیران آموزش و پرورش در خصوص اعتراض به برخی انتصابات در این حوزه در فضای مجازی، محمد رضا قاسم زاده مدیر آموزش و پرورش بافق در گفتگویی کوتاه گفت: پروسه انتخاب مدیران به این صورت است که ابتدا فرهنگیانی که می خواهند مدیر یا معاون شوند باید در سامانه انتصابات ثبت نام کنند.

وی در ادامه افزود: بعد از ثبت نام در سایت، آزمون از مدیران گرفته و درصورت پذیرش، مصاحبه و در نهایت انتصاب خواهند شد.

قاسم زاده اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید مشکلی که داشتیم حدود۱۰۰ نفر از فرهنگیان بازنشسته شدند که ۳۰ نفر از آنها مدیر و معاون مدارس بودند، از طرف دیگر هم در سامانه انتخاب مدیران ۱۲ نفر بیشتر ثبت نام نکردند که از این تعداد۴ نفر از آنها نمره قبولی را کسب کردند.

مدیر آموزش و پرورش بافق تصریح کرد: برای جبران کمبود نیرو ۲۶ نفر باقیمانده را طبق تبصره ای که در آیین نامه ابلاغی برای انتخاب مدیران که در بهمن سال گذشته هم بود توسط اداره و معاونین اقدام شد. خیلی از معلمان و افراد شایسته ای بودند که انتصاب شوند ولی متاسفانه پذیرفته نشدند.

قاسم زاده در پاسخ به این سوال که آیا در سال تحصیلی جدید با کمبود نیرو مواجه هستید یا خیر بیان داشت: در مقطع متوسطه با عدم پذیرش مدیر و مسئول توسط فرهنگیان روبرو بودیم.

وی ادامه داد: کمبود نیروی انسانی ما به صورتی است که در خیلی از رشته ها به خصوص در مقطع متوسطه بین۵۰ تا۶۰ ساعت کمبود داریم و این کمبود باعث شده که ما نتوانیم در خیلی از رشته ها انتصابی را در حوزه مدیر و معاون داشته باشیم.

مدیر آموزش و پرورش بافق در پایان در خصوص جبران کمبود نیرو خاطرنشان کرد: با برخی از شرکت ها در شهرستان رایزنی هایی صورت گرفته که در بعضی از رشته ها افراد را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند. در حوزه پرورشی هم حداقل ۲۹ نفر نیرو کمبود داریم که باعث شده ما نتوانیم معاونین و نیروهای پرورشی را هم در انتصابات استفاده کنیم.

انتهای پیام/