سه شهرستان استان یزد هنوز فاقد یک درمانگاه تأمین اجتماعی هستند/ یک نماینده برای ۵ شهرستان بی‌عدالتی است
سه شهرستان استان یزد هنوز فاقد یک درمانگاه تأمین اجتماعی هستند/ یک نماینده برای ۵ شهرستان بی‌عدالتی است
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر در خصوص حوزه انتخابیه، گفت: برخی از شهرستان‌های استان های دیگر با تنها 50 هزار نفر جمعیت، یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد ولی 5 شهرستان استان یزد با فاصله های بسیار زیاد، یک نماینده دارد.

به گزارش صبح بافق؛ محمد رضا صباغیان دقایقی پیش در مراسم تودیع و معارفه استاندار یزد که با حضور وزیر کشور، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نمایند ولی فقیه در محل سالن منتظر قائم استانداری برگزار شد، گفت: در طول شش سالی که نماینده مردم بهاباد هستم تنها یک وزیر و یک معاون وزیر به این شهرستان سفر کرده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با هر سختی که بود دو وزیر به شهرستان خاتم سفر کردند تا با مشکلات این مناطق محروم آشنا شوند، وقتی مسئولی به این شهرستان‌ها سفر نکند طبیعتاً مشکلات را نخواهد دید و متوجه هم نخواهد شد.

وی ادامه داد: دو ماه پیگیر سفر وزیر بهداشت دولت روحانی به شهرستان بهاباد برای ارائه مشکلات بهداشتی این منطقه بودم که بعد از دو ماه مطالبه و پیگیری، قول سفر دادند ولی انجام نشد.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر در خصوص حوزه انتخابیه، گفت: برخی از شهرستان‌های استان های دیگر با تنها ۵۰ هزار نفر جمعیت، یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد ولی ۵ شهرستان استان یزد با فاصله های بسیار زیاد، یک نماینده دارد.

صباغیان با تاکید بر اینکه یک نماینده برای ۵ شهرستان یک بی‌عدالتی است که امیدواریم حل شود، ادامه داد: بدون شک وقتی یک فرد نماینده یک یا دو شهرستان باشد بهتر می تواند مشکلات را پیگیری کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: سه شهرستان استان یزد هنوز فاقد یک درمانگاه تأمین اجتماعی هستند و مردم در سال، میلیارد تومان پول بیمه می پردازند ولی درمانگاه تأمین اجتماعی ندارند.

وی ادامه داد: راه های برخی از شهرستان‌های استان یزد هنوز دوبانده نیست و متاسفانه هر روز شاهد تلفات جانی در این مسیرها هستیم.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم رسیدگی به آثار تاریخی و نابودی برخی از آنها، گفت: آثار تاریخی بسیار ارزشمندی در شهرستان‌های هرات و مروست وجود دارد که متاسفانه رسیدگی به آن نمی‌شود و در حال از بین رفتن است، در صورتی که در برخی از کشورها به دنبال ایجاد آثار تاریخی هستند.

انتهای پیام/