تنها راه تامین آب صنعت بافق پروژه فاضلاب شهری بافق،یزد وآب خلیج فارس است/یکی از اشتباهات دوران سازندگی این بود که حقوق مدیران را افزایش دادند تا در برابر فساد بیمه شوند
تنها راه تامین آب صنعت بافق پروژه فاضلاب شهری بافق،یزد وآب خلیج فارس است/یکی از اشتباهات دوران سازندگی این بود که حقوق مدیران را افزایش دادند تا در برابر فساد بیمه شوند
امام جمعه بافق گفت:  قابل تحمل نیست که یک نفر پست بگیرد و آن شخص بعدا شرکت های میلیاردی بگیرد و نزدیکان خود را سر کار بگذارد. باید پست ها را به کسی داد که داری تقوای حقیقی هستند، نه کسانی که فقط ادعای تقوا دارند.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن مجتبی(ع)، پیامبراکرم(ص) و امام رضا(ع) گفت: اگر شک مانند موریانه به اعتقادات انسان رسوخ کرد دین و خود انسان را هلاک می کند. اگر شک در حوزه اعتقادات انسان، شک در صبح ظهور، حقانیت انقلاب اسلامی و شک در نعمت ولایت به انسان وارد شود انسان و نعمت دین را از بین می رود.

وی در ادامه افزود: کار شیاطین و رسانه های آنها ایجاد تردید در اعتقادات مردم است. پیام رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز اربعین این است که باید مراقب باشیم پیام اربعین تبیین است که اگر صورت نگیرد دشمن درمیدان تبلیغات غالب و بسیار خطرناک است و جریان تحریف می تواند در تحریف باورها و ارزش ها اثر گذارد.

سعادت فر تصریح کرد: امروز فضای رسانه به دنبال تغییر باورهای ما و فرزندان ما است. مهم ترین مشکل در عدم اطاعت پذیری و عدم همراهی مردم با ائمه اطهار در بازه زمانی ۲۵۰ سال شک در حقانیت ائمه و لزوم اطاعت پذیری از امام بود.

خطیب جمعه بافق اظهار داشت: محافظه کاری اولین محصول شک در حق و دومین محصول آن هم نفاق است، نفاق یعنی دورویی و دست دوستی ظاهری با امام و بیعت قلبی با جریان مخالف امام است. محافظه کاری در مسیر انجام حق تسامح و تساهل می کند امام منافق در وقت امتحان در جریان مخالف شمشیر می زند و به حق لطمه می زند.

حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر ضمن تقدیروتشکر از هیئت های عزاداری، موکب داران شهرستان و علم داران بابت برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی خاطرنشان کرد: در ایام اربعین بهترین برخوردهاهم در ایران و هم در عراق با زائرین صورت گرفت اما متاسفانه بدترین برخورد با زائرین در فرودگاه یزد اتفاق افتاد  که در خور شان زائرین نبود. مسئولین جامعه ما باید از اربعین درس بگیرند.

وی ادامه داد: به شما مردم پیشنهاد می کنم یک سال تا اربعین حسینی زمان است و به هرشیوه ای که می توانید یک پس انداز مادی یا معنوی برای خدمت رسانی به زائرین امام حسین(ع) داشته و مبلغی را ماهیانه پس انداز کنید.

سعادت فر به مهم ترین مشکل استان یزد و شهرستان بافق اشاره و بیان داشت: استان یزد یک استان فقیری از جهت آب است. شهرستان بافق هم یک شهرستان فقیر و تشنه دراین زمینه است و از طریقی هم مصرف آب در این مناطق به واسطه صنعت ومعدن فوق العاده بالا و در آینده هم بیشتر خواهد بود. بعضی از صنایع به اندازه آب شرب یک شهر نیاز به اب دارند لذا پیشنهاد این است که راه تامین آب صنعت و معدن شهرستان صرفا باید از طریق پروژه های فاضلاب شهری شهرستان و شهر یزد که شرکت سنگ آهن با وزارت نیرو قرارداد بسته که از اجرای ممر فاظلاب شهری یزد۴۰۰ لیتر بر ثانیه برای صنعت ومعدن شهرستان اماده و یا از طریق پروژه انتقال آب از خلیج فارس است. آب خلیج فارس به استان رسیده و ما نمی توانیم بگوییم که مربوط به یک شرکت، موسسه و بخش خصوصی است لذا مربوط به کل استان است واینجا منافع ملی، استانی و منطقه ای است و باید از طریق در اختیار گذاشتن انشعابات مشکل صنایع و معادن سایر شهرستان ها  حل شود و این یک بحث شخصی نیست و این بحث را سیاسی نکنند ویک کار کارشناسی و یک کار علمی منطبق بر مصالح مردم انجام دهند. روستاهای شهرستان که تشنه آب هستند صحیح نیست آب آنها به سمت معدن برود.

امام جمعه بافق به مشکلات اهالی شهرک امام حسین و امام علی هم پرداخت و خطاب به مسئولین گفت: مشکلاتی در شهرک های امام علی(ع) وامام حسین(ع) وجود دارد و این مشکلات مربوط به هر مسئولی هست حل کنند  در ضمن مسئولین مسئله میدان ورودی شهرستان را حل کنند.

وی ادامه داد: یکی از زمینه های بی عدالتی و اعوجاج، این است که هرچه حقوق بالاتر رود زمینه های تحصیل وغیره افزایش می یابد. یکی از اشتباهات دوران سازندگی این بود که حقوق مدیران را افزایش دادند تا در برابر فساد بیمه شوند، اما ذات انسان حریص است و این اتفاق نمی افتد و تنها راه بیمه شدن، تقوای الهی است.باید این شیوه حقوق ها تغییر کند.

سعادت فر با بیان اینکه مردم شهیدپرور ما انقلاب کردند که مدیرانشان مثل طواغیت حقوق بالا دریافت نکنند خاطرنشان کرد: چرا باید حقوق معلم و  پاکبانان شهرداری و کارگران خط تولید کم باشد، اما مدیران حقوق زیاد دریافت کنند؟ مردم شهید پرور ما انقلاب کردند نه به این جهت که مدیرانشان مثل طواغیت بالاترین حقوق و مزایا را داشته باشند بلکه انقلاب کردند تا مدیرانشان با روحیه ایثار، از خودگذشتگی و با روحیه تاسی از حضرت علی(ع) و انگیزه بالا خدمت کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند آن ها که در مراکز قدرت و کسانی که در دستگاه های مختلف امضا هارا در اختیار دارند، باید جمع ثروت شخصی را به منزله گناه بدانند. برای مردم ما قابل تحمل نیست که کسی که تا قبل از پست گرفتن، یک موتور هم نداشته ولی الان خودش و همه خانواده اش دارای ماشین و خانه و… می باشد در حالی که بغیر از پستش، هیچ کار دیگری انجام نمی داده است.

سعادت فر در پایان گفت:  قابل تحمل نیست که یک نفر پست بگیرد و آن شخص بعدا شرکت های میلیاردی بگیرد و نزدیکان خود را سر کار بگذارد. باید پست ها را به کسی داد که داری تقوای حقیقی هستند، نه کسانی که فقط ادعای تقوا دارند.

نتهای پیام/ع