نبود استودیو مشکل اصلی گروه های سرود شهرستان/هدف ما اجرای کار فرهنگی هنری در جمع مردم و سطح جامعه است
نبود استودیو مشکل اصلی گروه های سرود شهرستان/هدف ما اجرای کار فرهنگی هنری در جمع مردم و سطح جامعه است
امیرحسین عباسی گفت: از سال ۹۵ گروه سرود در فضای هیئت شروع به فعالیت کرد و از سال ۹۷ از طریق ارتباط با یکی از اساتیدحوزه موسیقی و اهنگ استان کار حرفه ای خودرا برای ساخت سرود ونماهنگ آغاز کردیم.

به گزارش صبح بافق؛ باتوجه عملکرد خوب گروه سرود عاشقان امام (ره) شهرستان بافق خبرنگار ما گفتگویی با امیرحسین عباسی سرپرست این گروه انجام داده است:

*۱_ لطفاً خودتان را به طور کامل معرفی کنید؟*

عرض سلام دارم خدمت شما و خوانندگان محترم، امیرحسین عباسی هستم سرپرست گروه سرود عاشقان امام.

از سال ۹۵ گروه سرود در فضای هیئت شروع به فعالیت کرد و از سال ۹۷ از طریق ارتباط با یکی از اساتیدحوزه موسیقی و اهنگ استان کار حرفه ای خودرا برای ساخت سرود ونماهنگ آغاز کردیم!

*۲_ نحوه اشنایی تان با این استادموسیقی به چه صورت بود؟ وآیا به صورت عمومی آموزش دیدید یا خصوصی؟*

باایشان کاملا به طور اتفاقی اشنا شدیم که اصالتا بافقی هم بودند! فضایی پیش آمد که توانستیم در رابطه باکارهای حرفه ای وتخصصی صحبت کنیم، زحمت کشیدند تعدادی از اساتیدموسیقی را به بنده معرفی کردندکه باحمایت بسیج هنرمندان به صورت خصوصی خدمتشان رسیدم و آموزش هایی را دیدم.

*۳_گروه شما تابه حال چه عناوین و افتخاراتی کسب کرده است؟*

۱: کسب رتبه ۲ کشوری اجرای میدانی‌از بین ۶۹۰ گروه به مناسبت عیدغدیر به تهیه کنندگی روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی

۲: کسب رتبه اول دربخش سرود و نماهنگ جشنواره شهیدحاج قاسم سلیمانی

۳: کسب رتبه اول در نظر سنجی مردمی در شبکه استانی یزد و پخش تعدادی از نماهنگ های تولیدی ما در شبکه های ملی صدا و سیما و امثال این مواردکه هماه برخاسته از لطف و محبتی است که مردم عزیز نسبت به این گروه داشتند و قدردان این لطف وتوجهشان هستیم!

 

*۴_تا الان گروه سرود عاشقان امام چه تعداد سرود کار کردند؟*

ما ۱۵ تا کار ساختیم که ۷ اثر به صورت تولیدی بوده یعنی صفرتاصد کار به سفارش خود گروه انجام شده است!

*۵_اولین کارشما کدام اثرتان بود؟*

نماهنگ بال پرواز سال ۹۷ به تهیه کنندگی فرهنگی سپاه که از شبکه های ملی و تلویزیونی صداو سیما هم پخش شد!

 

*۶_ در روند تولید کارها با چه چالشهایی مواجه بودید وچگونه آن هارا از سر راه برداشتید؟*

خداروشکر تا الان کار روی زمین نمانده! ولی مشکلاتی هم بوده است از قبیل اینکه: کاری برای اولین بار درسطح شهرستان انجام می‌شد که به اطلاعات وبررسی های زیادی نیاز داشت دراین راستا از دوستان استانی کمک گرفتیم و حل شد خداروشکر!

بحث اساسی و مهم به نظرم،نبود یک استودیو دربافق هست! که مابه خاطر یک ضبط دوساعته مجبوریم هربار تا یزد برویم و برگردیم که تایم زیادی از ما گرفته و باعث خستگی گروه در اجرا وضبط میشود جدا از مسئولیتی که حین رفت وآمد درقبال بچه ها داریم!

دربحث مالی هم بایدعرض کنم که کار سرود و نماهنگ کار هزینه بری هست که حدودا ساخت هر سرود و نماهنگ ۷_۱۵ میلیون هزینه می‌برد ماهم مانندهرگروه سرود دیگری دچار مشکلاتی شدیم که خداروشکر با کمک نهادهاو ارگان های دولتی این مشکلات تاحدودزیادی کاهش یافته است.

 

*۷_تابه حال چه باز خوردهایی از مخاطبین تان در رابطه با اجراهای گروه سرودتان دریافت کرده اید؟*

سعی ما براین بوده که کارفرهنگی هنری در بین مردم اجرا و در سطح جامعه باشدتا اینکه در بین یک قشرخاص و محدود باشیم به جشنواره ها، همایش هاو…!

برای همین بیشتر کارها در محفل های عمومی و در بین مردم اجرا شده است و خداروشکر باز خوردهای مثبت و خوب زیادی در برداشته که باعث شده مارا دراین مسیرتایید،تشویق و همراهی کننداین‌امر در نظر سنجی ها هم تاثیرخودش را داشته و لطفشان شامل حال ما شده است!

*۸_ در طول فعالیتی که این مدت داشتید چند اجرا رفتید؟*

۵ اجرای تلویزیونی و ۱۵۰ اجرا در خود شهرستان بافق ومناطق مختلف آن، استان یزدو کرمان داشتیم تاالان.

 

*۹_ به نظرتان کدام یک از اثار بهترینِ اثارتان است؟*

سرود شهید زنده به تهیه کنندگی موسسه بیت الرضا(علیه السلام) و گروه فرهنگی عقیله عشق قم، که درمراسم سالگرد شهیدسلیمانی درکرمان اجرا رفتیم.

 

*۱۰_ تمام اجراها به صورت play back است یا اجرای زنده ای هم داشتید؟*

در رابطه با این سوال بایدتوضیح بدهم‌که اجراهای زنده بیشتر در فضاهای کنسرت، جشنواره ای و شرایطی است که مناسب اجرای زنده باشد از جمله تعداد میکروفن ها، وجود پایه به تعداد مناسب و صوت قوی!

ولی اجراهای عموم به دلیل اینکه شرایط فنی مناسب نیست و زمان اجرای سرود در حدی نیست که بتوان این تجهیزات را آماده کرد و ممکن است در صورت استفاده مخاطبان نتوانند استفاده کافی ببرند از طرفی بسیار هزینه بر و سنگین است، اجراهای عموم به صورت play back است! همچون فضای خوانندگی و اجراهای تلویزیونی…البته ضبط موسیقی در‌ استودیو و زیر نظر اساتیداین حوزه هم کار چندان راحت و ساده ای نیست. برای اینکه کیفیت کار پایین نیاید این اجراها دراین محیط ضبط و بعداز آن به اجرا در می آید.

کار ماهم به همین صورت است!

 

*۱۱_ هم اکنون کاری در دست ساخت دارید؟*

یک سرود با موضوع بافق، منابع، مشاهیر و جاذبه های گردشگری به تهیه کنندگی شهرداری بافق تولیدشده است که به زودی رونمایی خواهدشد!

 

*۱۲_درپایان اگر صحبتی هست بفرمایید؟*

دوست دارم تقدیرو تشکر کنم از نهادها و افرادی که همراهی کردند علی الخصوص مردم وهم‌شهری های عزیز که مشوق مابودند.

ان شاالله که این همراهی ها ادامه پیداکند و بتوانیم با کارهای بهتر و قوی تر این مسیر را طی کنیم و ادامه دهیم!

انتهای پیام/