اشتغال۳۰۰ نفر در معدن سنگ آهن آریز/پیش بینی ذخیره ۶۰ میلیون تن ماده معدنی
اشتغال۳۰۰ نفر در معدن سنگ آهن آریز/پیش بینی ذخیره ۶۰ میلیون تن ماده معدنی
مدیر عامل دشت یوز دره انجیر گفت: ۱۳۰ میلیون تن باطله برداری انجام شده و عیار آهن به میزان متوسط ۴۰ و تا ۶۸ درصد می رسد. با تکمیل اکتشافات که نیاز به حفاری بیشتر دارد قطعا ذخیره افزایش می یابد.

به گزارش صبح بافق؛  کاظم پور مدیرعامل دشت یوز دره انجیر در بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان بافق از معدن سنگ آهن آریز گفت: با توجه به پیش بینی که انجام شده در آخر سال سوم به آهن می رسیم ولی خوشبختانه دو پیمانکار قوی مشغول به کار هستند که سعی ما بر این است که اول سال سوم  به ماده معدنی برسیم. اکتشافاتی که تا امروز انجام شده ۶۰ میلیون تن ذخیره برآورد شده است ولی اکتشافات ما تکمیل نیست.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر۳۵ دستگاه دامپتراک، ۶ دستگاه  بیل، بلدوزر و ۷ دستگاه آبپاش به صورت دو شیفت در حال فعالیت هستند.

کاظم پور به مشکلات اصلی سایت اشاره و بیان داشت: مشکل اصلی ما زیرساخت است که متاسفانه عدم آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت هم ضعیف است و در زمینه تامین برق سایت و کارهای ساختمانی سایت مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم به زودی رفع شود.

مدیر عامل دشت یوز دره انجیر در پاسخ به این سوال که برای انتقال ماده معدنی به شرکت سنگ آهن چه برنامه دارید تصریح کرد: با مشاوری به تفاهم رسیدیم که برای انتقال ماده معدنی به این دو شرکت مطالعاتی را انجام که انتقال ماده معدنی از طریق ریل، کامیون و یا نوار نقاله مقرون به صرفه هست یا خیر و یا اینکه به صورت پایپ یک مرحله خردایش انجام و منتقل شود.

کاظم پور در خصوص میزان اشتغال در این معدن نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد کارهای اکتشافی انجام شده و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند و این تعداد در طرح های آینده بین ۵۰۰ تا۷۰۰ نفر مشغول به فعالیت می شوند.

وی به امنیت شغلی کارگران هم اشاره و اظهار داشت: عملا اگر کار کارگر درست و طبق قانونی که برای آنها وضع می کنیم هیچ مشکلی نباید داشته باشند مگر اینکه خود شخص نخواهد درست کار و انجام وظیفه کند.

مدیر عامل دشت یوز دره انجیر در پایان گفت: ۱۳۰ میلیون تن باطله برداری انجام شده و عیار آهن به میزان متوسط ۴۰ و تا ۶۸ درصد می رسد. با تکمیل اکتشافات که نیاز به حفاری بیشتر دارد قطعا ذخیره افزایش می یابد.

 

انتهای پیام/ع