بعد از ۳۵ ماه پروژه تحویل و برای۶۰۰ نفر ایجاداشتغال خواهد شد/ با اجرای طرح مگامدول آهن اسفنجی پرونده خام فروشی در بافق بسته خواهد شد
بعد از ۳۵ ماه پروژه تحویل و برای۶۰۰ نفر ایجاداشتغال خواهد شد/ با اجرای طرح مگامدول آهن اسفنجی پرونده خام فروشی در بافق بسته خواهد شد
مدیرعامل شرکت صنایع معدنی نوظهور با اشاره به چند پروژه در دستور کار بیان داشت: کار اکتشاف در معدن میشدوان به سرعت پیشرفته داشته و در بحث معدن میشدوان با آغاز گمانه زنی های عمیق و بر اساس گزارش ها به ذخایر خوبی دست یافته ایم تا در آینده به توسعه رسید.

به گزارش صبح بافق؛ نشست خبری  اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بافق با حضور غلامرضا قمیشی مدیرعامل شرکت صنایع معدنی نوظهور کویر و بدون حضور سیدمحمدرضا صدربافقی مجری طرح مگامدول احیاء مستقیم آهن اسفنجی در سالن اجتماعات هتل نیکان برگزار شد.

وی ابتدا رسانه‌ها را تبلور افکار عمومی دانست و افزود: ارائه گزارشات ما نشانه عمل به وظایف است و نیز بیان کمک های مورد نیاز است.

قمیشی اولین قدم در تکمیل زنجیره فولاد تا مقاطع تعریف شده یعنی تولید ورق و ایجاد توسعه پایدار را پروژه مگامدول آهن اسفنجی دانست و گفت: پیگیری رسانه‌ها در موفقیت و نتیجه رسیدن این موضوع نقش تعیین کننده داشته و امیدوارم این نقش همچنان ادامه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نوظهور مگامدول آهن اسفنجی را در منطقه با سرمایه گذاری حدود ۵ میلیارد تومان عنوان و افزود: ۴ الی ۵ سال آینده حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان به سرمایه‌گذاری خواهیم رسید و همچنین به ارزش افزوده‌ای می‌رسیم که توسعه‌ی اقتصادی و قدرت برداشتن گام‌های بعدی را برای ما فراهم خواهد آورد.

قمیشی بابیان اینکه توسعه پایدار به عنوان وظیفه همه مسئولین با ایجاد اشتغال و امید به نسل آینده، تاکید داشت: افتخار است که ما مسئولین در این راه جان خود را فدا کنیم و نباید پست و مقام برای اهداف شخصی باشد.

وی تصریح کرد: به دلیل ضعف مسئولین،  اقتصاد ایران به گل نشسته است. از خودگدشتگی لازمه رهایی از این باتلاق است.

مدیرعامل شرکت نوظهور به ابلاغ اجرای پروژه در ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۰ به پیمانکار اشاره و افزود: تیمی از مشاورین شرکت مهندسی” برسو ” و شرکت پیمانکار” ام ام تی ای” و کنسرسیوم روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه به منظور بررسی زمین جهت احداث در محدوده شهرک صنعتی حاضر خواهند شد.

وی گفت: بنا به دلایلی شرکت نوظهور نتوانست آنومالی شمالی را پیش فرآوری کند و محل درآمدفقط در میشدوان خلاصه شده، با این وجود از نظر تعهدات مالی به دولت بدهکار هستیم.

مدیرعامل شرکت نوظهور با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با مسئولین مربوطه اعلام کرد: امروز با ذخیره پولی موجود در حساب، می توان قسمتی از بدهی را به دولت پرداخت؛ اما تصمیم بر این شد تا به عنوان پیش‌پرداخت برای شروع مگامدول آهن اسفنجی هزینه نماییم تا کار هرچه سریعتر آغاز شود؛ زیرا این پروژه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

غلامرضا قمیشی به پتانسیل بسیار خوب برای پشتیبانی پروژه‌ها اشاره داشت و گفت: شرکت نوظهور شرایط خوبی در بحث مسئولیت اجتماعی دارد و از چند ماه آینده برای حمایت از شهر اقداماتی آغاز خواهد گرفت.

وی اذعان داشت: پس از گذشت ۳۵ ماه باید پروژه تحویل داده شود و برای ۶۰۰ نفر زمینه اشتغالزایی به صورت مستقیم فراهم گردد.

قمیشی با بیان اینکه با انجام این پروژه و چند طرح جنبی، یعنی مگامدول آهن اسفنجی شرکت نوظهور و مگامدول فولاد ابویی، پرونده خام‌فروشی در بافق بسته می‌شود؛ خاطرنشان کرد: اولین قدم‌ها برای به وجود آوردن ارزش افزوده و توسعه‌ی پایدار و تبدیل مواد خام به محصول فرآوری شده برداشته شده‌است.

قمیشی این پروژه راباعث ایجاد صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه‌ها در دپوها و حمل و نقل دانست و تصریح کرد:منحنی پیشنهادی با منحنی عملیاتی باید منطبق باشد و پس از اجرای این طرح وارد قرار داد فولادسازی خواهیم شد.

وی با توجه به اینکه ممکن است مگامدول ۲ نیز آغاز شود.،توضیح داد: امیدواریم با کاهش تحریم‌ها ورق ها همزمان با نیاز کشور خارج شود.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی نوظهور با اشاره به چند پروژه در دستور کار بیان داشت: کار اکتشاف در معدن میشدوان به سرعت پیشرفته داشته و در بحث معدن میشدوان با آغاز گمانه زنی های عمیق و بر اساس گزارش ها به ذخایر خوبی دست یافته ایم تا در آینده به توسعه رسید.

وی ادامه داد: اگر با گمانه زنی ها بتوان توده های معدنی را شناخت می‌توان طرح استخراج را بیرون آورد. تاکنون بیش از ۱۰ میلیون تن ذخیره معدنی در میشدوان شناسانده شده و امیدواریم به ۲۰ تا ۳۰ میلیون تن افزایش یابد.

قمیشی به دو ویژگی خوب معدن میشدوان اشاره داشت و افزود: عیار بالای سنگ و دسترسی با کمترین هزینه به توده های کشف شده جدید از ویژگی های معدن‌میشدوان است.

مدیرعامل شرکت نوظهور ۳ پروژه دوم را پیش فرآوری دپوهای آنومالی شمالی دانست و گفت: بیش از ۱۷ میلیون تن سنگ استخراج شده و باید پیش فرآوری انجام شود.

وی آنومالی را پروژه سوم عنوان و گفت: اولین مرحله پیش فرآوری دپوهای آنومالی شمالی حداکثر تا ۲۰ آذر ماه آغاز  و ایجاد منبع درآمد جدید در این معدن برای نوظهور است‌‌و باعث می‌شود به تعهدات خود بهتر عمل کنیم. مراحل ۲ و ۳ انجام و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال هر سه مرحله صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت صنایع معدنی نوظهور در پایان با بیان اینکه پیگیریم تا کار زمین پروژه همزمان با خرید تجهیزات انجام شود و در مدت ۱۸ماه، کنسانتره یک میلیون تنی آنومالی شمالی را راه اندازی نماییم، گفت: به این‌نحو باعث می‌شود ظرفیت کنسانتره مورد نیاز برای گندله سه چاهون تامین که تمامی از اکتشاف در بطن خوداشتعالزایی است.

انتهای پیام/