ابایی از کار ندارم و دنبال حاشیه نیستم/عزم جدی برای افتتاح بیمارستان در ۲۲ بهمن سال جاری
ابایی از کار ندارم و دنبال حاشیه نیستم/عزم جدی برای افتتاح بیمارستان در ۲۲ بهمن سال جاری
دکتر سعادت جو در خصوص زمان افتتاح بیمارستان 96 تختخوابی هم گفت: عزم جدی برای افتتاح بیمارستان در ۲۲ بهمن سال جاری وجود دارد و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

به گزارش صبح بافق؛ نشست خبری دکتر محمدحسن سعادت جو مدیر بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) بافق با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد.

دکتر محمدحسن سعادت جو مدیر بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) گفت: امیدوارم با کمک شما خبرنگاران و اصحاب رسانه بتوانیم کار مثبتی را برای شهرستان انجام دهیم.

اگر انسان عرق به شهر، استان و کشور و مردمش داشته باشد می تواند مثمر ثمر باشد.

وی در ادامه افزود: زمانی که می خواستم وارد شهرستان شوم بحث بومی و غیر بومی مطرح و اینکه اگر گزینه بومی باشد برای بیمارستان بهتر است که از نظر منطق و استدلال این سخن درست و اصولی است، ولی همیشه این سخن صحیح نیست و اگر انسان عرق به شهر، استان و کشور و مردمش داشته باشد می تواند مثمر ثمر باشد.

مدیر بیمارستان بافق تصریح کرد: هر نوع قبول مسئولیت توفیق خدمت برای مردم در جهت بهبود شرایط و کمک به آنها است. اتفاقات هیچ موقع یک شبه صورت نمی گیرد و گذشتگان اقداماتی را انجام دادند و مرحله به مرحله کار انجام شده است.

لزوم کنار گذاشتن گروه بندی و جناح بازی در بیمارستان بافق

دکتر سعادت جو اظهار داشت: متاسفانه بعضی وقت ها بعضی عزیزان به دلایلی از جمله وابستگی هایی که برای آنها از امیال دنیوی ایجاد و یا به پست و مقام ایجاد می شود فکر می کنند که با گروه بندی و جناح بندی کردن می توانند به اهداف خود برسند که این بزرگترین خیانت و آسیب به همه مجموعه ها چه در شهر و چه در منطقه زده می شود. زمانی که این مسئولیت به بنده واگذار شد با همه مسئولین شهر و ارگان های دولتی نشست تعاملی برگزار و از آنها خواستم که بنده را راهنمایی و کمک کنند. از همان اول تمام مشکلات بیمارستان را استخراج و به همه مسئولین تقدیم و عرض کردم با این وضعیت بیمارستان نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهبود آن نیاز دارد.

بخش ام آر آی در بیمارستان ولی عصر راه اندازی می شود

این مقام مسئول بیان داشت: با این شرایط اتفاقات و کمک های خوبی صورت گرفت. علیرغم اینکه بیمارستان جدید راه اندازی می شود این بیمارستان هم باید کمک کار بیمارستان جدید باشد. در بیمارستان جدید فضای برای ام آر آی  دیده نشده ولی با هماهنگی و پیگیری هایی که صورت گرفت این بخش در بیمارستان فعلی راه اندازی می شود. کاری دیگری که انجام شد بین پرسنل بخش بندی صورت و همه را به یک چشم دیده و تعامل یکسان داشتیم. تمام بخش ها بازدید، مشکلات پرسنل هر بخش جمع آوری و برنامه پیشرفت کار را برای همه پرسنل مشخص کردیم.

متخصص داخلی مغز و اعصاب که کارهای آن از قبل انجام شده بود وارد بیمارستان شد

سعادت جو ادامه داد: مشکلی که وجود داشت البته مدیر قبلی هم این اشتباه را نکرده بود و آمدند قوانین را به شکلی مستقیم و محکم تر اجرا کرده که این باعث دلسردی متخصصین شده بود که نمونه آن دکتر توانا، جراحی که با سابقه ۲۰ سال کار در شهرستان بود دل زده و باعث شد از اینجا بروند. منازلی که در اختیار متخصصین بود هنوز تکمیل نشده و همزمان از این منازل و هتل استفاده می کردند که برای کاهش هزینه، این منازل تخلیه و در اختیار متخصصین قرار گرفت و اقداماتی بابت سکونت متخصصین و ساماندهی آن در حد امکان انجام شد. متخصص داخلی مغز و اعصاب که کارهای آن از قبل انجام شده بود وارد بیمارستان شد، کلینیک طب  کار، بینایی و شنوایی سنجی و فیزیوتراپی یکی از دغدغه هایی که قبلاً رسانه ای شده بود با پیگیری هایی که از طریق شرکت سنگ آهن انجام شد یکی از پزشکان شرکت چند روز در هفته برای بیماران بستری در بخش که نیاز به فیزیوتراپی دارند را انجام دهند که این تعامل خوبی انجام شد. اتاقک اکسیژن ساز بیمارستان مشکل داشت که با پیگیری هایی که صورت گرفت این اتاقک هم آماده وهمچنین تجهیزات اتاق بحران تامین شد.

مدیر بیمارستان ولی عصر بافق به بحث جذب نیرو اشاره و بیان داشت: در خصوص جذب۲۵ نفر در بیمارستان هم آزمون آن در سال گذشته برگزار و این افراد جذب بیمارستان شدند.

تجهیزات سیستم سرمایش وگرمایش خریداری و در شرف انجام است

سعادت جو در خصوص سیستم سرمایش و گرمایش بیمارستان نیز خاطر نشان کرد: با توجه به قدمت ۳۰ساله بیمارستان سیستم سرمایش و گرمایش و تجهیزات آن و مشکلاتی که داشت صرف هزینه نمی کرد ولی با پیگیری هایی که صورت گرفت این کار را انجام، هزینه آن تامین و لوله ها خریداری و در شرف تعویض است.

بوی فاضلاب بیمارستان همیشگی بوده و مخصوص این چند مدت نیست و این مشکل اساسی برای همیشه در شهرستان حل خواهد شد

وی در ادامه در خصوص بحث تصفیه خانه بیمارستان هم افزود: چون ۳۰ سال پیش این بیمارستان طراحی شده پیش بینی برای فاضلاب نشده بود ولی با پیگیری و همکاری که با دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت بودجه آن تهیه و منتظر برگزاری مناقصه و شروع به کار توسط پیمانکار هستیم و این پیگیری ها از جانب بیمارستان انجام خواهد شد. بوی فاضلاب بیمارستان همیشگی بوده و مخصوص این چند مدت نیست و این مشکل اساسی برای همیشه در شهرستان حل خواهد شد . در حوزه انتقاد و پیشنهاد، سامانه درج انتقادات و پیشنهادات در بیمارستان وجود نداشت که این سامانه را در تمام اتاق های فعال و در دید مردم هم قرار دادیم و روزانه این مشکلات رصد، دسته بندی و در اختیار بنده قرار می گیرد. سایت بیمارستان هم  فعال شده است.

رادیولوژی سیار در اتاق عمل که توسط مسئولین قبل خریداری شده ولی مجوز آن گرفته نشده بود با ارتباطاتی که با مرکز استان داشتیم این مشکل حد شد. واحد ام آی سی یو که مخصوص کودکان هست تجهیزات آن خریداری شده که با موافقت دانشگاه علوم پزشکی این مشکل هم رفع تا نیاز به اعزام کودک به مرکز استان نباشد.

بخش های ام آر آی و سی تی اسکن در مدت زمان دوماه سی تی اسکن و شش ماه هم ام آر آی راه اندازی خواهد شد

مدیر بیمارستان بافق به پیگیری ها در خصوص راه اندازی بخش های ام آر آی و سی تی اسکن هم اشاره و گفت: در خصوص ام آر ای و سی تی اسکن اساس کاری که انجام دادیم با شرکت تبسم که زیر مجموعه مپنا است جلساتی با حضور مسئولین شهرستان و نماینده مردم در مجلس برگزار که با حضور کارشناسان این شرکت در شهرستان از محل بازدید و قرارداد آن توسط شرکت تبسم ارسال که تحویل واحد حقوقی دانشگاه شده و منتظر بررسی و پاسخ  نهایی آن هستیم تا این کار انجام شود. اگر قرارداد بسته شود در مدت زمان دوماه سی تی اسکن و شش ماه هم ام آر آی راه اندازی خواهد شد.

هفته ای دو روز متخصص رادیولوژی در بیمارستان مستقر و به بیماران خدمت رسانی می کنند

وی تصریح کرد: زمانی که بنده آمدم دو متخصص رادیولوژی در بیمارستان حضور داشتند که یکی از آنها فوق تخصص در تهران قبول و یکی دیگر هم در ماه جدید تعهد وی به سیستم تمام می شود که با این شرایط نامه نگاری های آن به دانشگاه و وزارتخانه صورت گرفت که طبق صحبت وزارتخانه تخصص های جدید از آذرماه توزیع می شود ولی با پیگیری‌های دکتر نوری دو نفر از رزیدنت هایی که سال آخر آنها است را دو روز در هفته به شهرستان اعزام تا بیماران خدمت رسانی کنند. متخصص رادیولوژی در کشور کم است.

ابایی از کار ندارم و دنبال حاشیه سازی هم نیستم

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای تعویض و نوسازی وسایل فرسوده بیمارستان چیست افزود: چون بیمارستان درحال بازسازی هست همه این تمهیدات در وزارتخانه برای آن دیده شده است. من ابایی از کار ندارم و دنبال حاشیه سازی هم نیستم. رسانه ها رسالت امید بخشی را ترویج دهند و کارهایی که انجام می شود را بلد کنند.

عزم جدی برای افتتاح بیمارستان در ۲۲ بهمن سال جاری وجود دارد

دکتر سعادت جو در پایان در خصوص زمان افتتاح بیمارستان ۹۶ تختخوابی هم گفت: عزم جدی برای افتتاح بیمارستان در ۲۲ بهمن سال جاری وجود دارد و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

انتهای پیام/ع