آرمان جمهوری اسلامی نابودی استکبار جهانی است  نه گدایی و تکدی گری در برابر غرب/دعواهای مخل وحدت، غرق شدن در مسائل اقتصادی این است که جامعه ایرانی در حال غفلت است
آرمان جمهوری اسلامی نابودی استکبار جهانی است  نه گدایی و تکدی گری در برابر غرب/دعواهای مخل وحدت، غرق شدن در مسائل اقتصادی این است که جامعه ایرانی در حال غفلت است
حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر گفت: بسیاری از تحلیل گران داخلی و خارجی و تحلیل گران فکرواندیشه معتقدند آن چیزی که امریکا را به گدایی در برابر ایران انداخته تنها قدرت اقتداردرتمام زمینه ها است. امروز امریکا به این نتیجه رسیده که راهبردهای دفاعی و نظامی آنها در عراق سوریه، یمن و خلیج فارس به واسطه ایران به بن بست رسیده است.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بافق گفت: هدف از سوء استفاده از غفلت توسط دشمن این است که جبهه ایمان و انقلابی را غارت کند چنانچه امام خامنه ای در بیانات خود فرمودند زمانی که ملتی از توانایی های خو غفلت کرد غارت او آسان می شود در واقع غفلت مقدمه غارت است.

وی در ادامه افزود: یکی از سیاست های دشمن سیاست صبر و انتظاراست، اصلا دشمن کاری را انجام نمی دهد و صرفا منتظرو رصد می کند تا چه زمانی جریان حق از جهاد غفلت و روحیه جهادی و دشمن را فراموش و چه زمانی جنگ با دشمن را در اولویت خود قرار نمی دهد. اشتغالات به فضای مجازی، دعواهای مخل وحدت، غرق شدن در مسائل اقتصادی یک پیام برای دشمن دارد وآن این است که جامعه ایرانی در حال غفلت است.

امام جمعه بافق به دومین سیاست دشمن در مورد غفلت اشاره و بیان داشت: دشمن مشغول فعالیت برای ایجاد غفلت در جبهه حق تا بتواند غارت کند. در این مرحله دشمن چند راهبرد اساسی دارد، اولین راهبرد دشمن این است که خودش را که دشمن است دوست جای بزند به گونه ای که نه تنها جامعه ایمانی در برابر او مقاومت نکند بلکه از او استقبال و جلوی او فرش قرمز پهن کند این همان سیاستی است که رهبری در چند سال پیش از او به عنوان دست چدنی با روکش مخملی رونمایی کردند.

سعادت فر تصریح کرد: مشابه این اتفاق در عراق رخ داد، زمانی که نیروهای آمریکا در خاک این کشور هلی برن شدند بعضی از مردم عراق این نیروها را فرشته نجات خود دانسته و به سربازان آمریکایی دسته گل هدیه می دادند. این مدلی است که در دوره ستم شاهی طاغوت در کشور ما تجربه شد که امریکای چپاول و غارت گر در این کشور به عنوان یک دوست معرفی شده  بود.

وی به دومین سیاست دشمن برای ایجاد غفلت در جامعه اشاره و خاطر نشان کرد: در این سیاست دشمن خودش را قوی و جبهه حق را ضعیف جلوه می دهد که این کار توسط نفوذی های دشمن در داخل اتفاق می افتد. اگر ایادی دشمن قدرت خود و ضعف نیروی حق را بیان کنند کسی سخن آنها را باور نمی کند، اما اگر نیروی نفوذی دشمن که خودی و مردم به او اعتماد دارند از قدرت دشمن و ضعف جبهه خودی گفت این صحبت مورد قبول قرار می گیرد. نفوذی هایی که این سیاست را در داخل کشور دنبال می کنند کسانی هستند که به تعبیر حضرت امام(ره) اینها تربیت یافتگان شرق و غرب و برپا دارندگان سلطه ابرقدرت ها و سرسپردگانی هستند که با هیچ منطقی خلع سلاح نمی شوند.

سعادت فر اظهار داشت: بصیرت یعنی قدرت داخلی را شناختن و ضعف دشمن را یافتن، دشمن نه امروز بلکه با پیروزی انقلاب اسلامی به شکست خود و پیروزی انقلاب پی برد اما دست از دشمنی خود برنمی دارد. رئیس سرویس اطلاعاتی فرانسه در جلسه ای که ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب داشت می گوید برای مقابله با ایران چند کار را می شود انجام داد که مهم ترین آن  استفاده از عملیات شبه مالاریا است، مالاریا انسان را نمی کشد اما خواب وخوراک را از او گرفته و او را اذیت می کند و اینکه ایرانی ها را مشغول گرفتاری های خود تا جلوی نفوذ ایران در منطقه را بگیریم.

خطیب جمعه بافق گفت: بعد از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نخست وزیر اسرائیل به رئیس جمهور آمریکا طرحی را پیشنهاد می دهد که ما در برابر  ایران نمی توانیم دنبال یک یا چند عملیات برای براندازی باشیم بلکه باید با یک سری عملیات های امنیتی، نظامی و رسانه ای بر پیکره ایران ضرباتی وارد تا اولا به خود مشغول و ثانیا قوای آنها تحلیل رود.

سعادت فر به تفاوت سردار شهید سلیمانی با دیگر افراد اشاره و تصریح کرد: سردار سلیمانی دشمن را می دید و هیچ وقت حاضر نبود در زمینی بازی کند که نفع آن برای دشمن باشد. کار دشمن ارائه تحلیل های غلط است، نفوذی ها، مبلغ تحلیل غلط دشمن، مرعوبین قدرت و ثروت مروجین قدرت پوشالی دشمن هستند. جبهه اصلاحات ایران در آستانه مذاکرات هسته ای یک بیانیه غیر سازنده را منتشر و بیان می کنند هرگونه درنگ در بازگشت ایران به برجام جز خسارت برای کشور و ملت به بار نخواهد آورد، این افراد مرتجع که دنبال تحویل دادن کشور به غرب و امریکا هستند به خیال خام خود نه تنها پیام انتخابات ۲۸ خرداد را که اعتماد به خدا به جای اعتماد به کدخدا، اعتماد به توان داخلی به جای اعتماد به توان خارجی بود را دریافت نکرده بلکه پیام انقلاب اسلامی و خون شهدا را دریافت نکردند. آرمان جمهوری اسلامی نابودی استکبار جهانی است  نه گدایی و تکدی گری در برابر غرب.

خطیب جمعه بافق افزود: متاسفانه برخی فاقد تحلیل صحیح هستند در حالی که ایران جزء برجام و از آن خارج نشده وعوض اینکه به آمریکا توصیه کنند که به تعهدات خود عمل و به مذاکرات برگردد به غلط به ایران و دولت توصیه می کنند که به برجام برگردد. برخی ها متاسفانه وکیل مدافع و جاده صاف کن غرب شده اند. جمهوری اسلامی ایران تظاهر به نظامی گری نمی کند و سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیجیان و ارتشیان شجاع در زمین، هوا، دریا و در داخل وخارج ثابت کردند که امروز ایران به عنوان یگانه ابرقدرت این کره خاکی است.

وی تصریح کرد: بسیاری از تحلیل گران داخلی و خارجی و تحلیل گران فکرواندیشه معتقدند آن چیزی که امریکا را به گدایی در برابر ایران انداخته تنها قدرت اقتداردرتمام زمینه ها است. امروز امریکا به این نتیجه رسیده که راهبردهای دفاعی و نظامی آنها در عراق سوریه، یمن و خلیج فارس به واسطه ایران به بن بست رسیده است. ایران هرگز تهدیدی برای همسایگان خود نبوده و همواره مدافع حقوق مستضعفین عالم بوده است. متاسفانه عده ای از اصلاح طلبان با مواضع تامل برانگیز و ذلیلانه خود به اسم تنش زدایی به دنبال عصا گذاشتن زیر بغل دشمن زمین گیر ما هستند. امروز جامعه ما در اوج اقتدار است.

سعادت فر در پایان به عملکرد دولت مردمی در این مدت هم اشاره و خاطرنشان کرد: در دوره ۱۰۰ روزه از تشکیل این دولت رویکرد دولت تغییر و رویکرد افراطی در  تکدی گری از غرب به بهانه تعامل در دولت مردمی به روحیه اقتدار و مقاومت و ایستادگی تبدیل شده است. کسانی که ۸ سال کشور را در گرو برجام قرار داده بودند امروز تفکر آنها تبدیل به یک نگاه انقلابی که پیشرفت را در گرو روحیه انقلابی و تکیه بر توان داخلی دنبال می کنند. دولت در مدت اثبات کرد که در میدان است نه در قصر، دولت مردمی است نه اشرافی، سفرهای مردمی و پای دردل مردم نشستن نشان می دهد این دولت زرنگ است. امروز جامعه ایمانی ما محتاج به صبر و کار است. امروز تفکر انقلابی در اوج قدرت است. امروز یک گروه هگرکری به نام عصای موسی اعلام موجودیت کرده که سحر ساحری اسرائیل را در حال باطل کردن است.

انتهای پیام/ع