مزارشهیددرهرمنطقه به اندازه یک امامزاده کاربری انسان سازی دارد+تصاویر
مزارشهیددرهرمنطقه به اندازه یک امامزاده کاربری انسان سازی دارد+تصاویر
سعادت فر به تفاوت بین شهدا با شهدای گمنام اشاره و بیان داشت: شهدا با شهدای گمنام تفاوت دارند، شهدای گمنام کسانی بودند که اصل شهادت خود را از خداوند گرفته و درخواست شان از خداوند درباره کیفیت شهادت شان بود و از خدا می خواستند که گمنام باشند تا فردای قیامت در پیشگاه حضرت زهرا(س) شرمنده نباشند.

به گزارش صبح بافق؛ یادمان شهید سیدعلی اکبر حسینی شیطوری با حضور حجت الاسلام والمسلمین سعادت فر امام جمعه بافق، حجت الاسلام والمسلمین سمتی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، دهقان زاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سرهنگ نصیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین، مردم و خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در محل مسجد حضرت ابوالفضل(ع) شیطور برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر امام جمعه و سخنران این مراسم گفت: در قرآن کریم بیش از ۶ هزار آیه وجود دارد که یکی زیباترین، امیدبخش ترین آیات حیات بخش زندگی این است که خداوند در این آیه می فرماید عده ای از مومنین هستند که برسرعهدوپیمان و بندگی خود با خداوند محکم ایستاده اند. همه ما با خداوند عهد بستیم که غیر از او با کس دیگری بندگی نکنیم اما عده ای هستند که سر این بندگی و اطاعت از خداوند را به عدم اطاعت و دوری از شیطان مردانه و صادقانه ایستادند.

وی در ادامه افزود: اگر بخواهیم از شهدا در تعبیر قرآنی یاد ببریم این است که شهدا در واقع مرد بودند و مرد کسی است که پای عهدوپیمان خودش تا پای جان ایستادگی کند و شهدا کسانی بودند که مردانه بر سر عهد وپیمان بندگی خود با خدا ایستادند. از این مومنین صادق الوصف و مردانه یک گروه توفیق پیدا کردند که به فیض عظیم شهادت نائل آیند اما گروهی هم هستند که منتظرشهادتند و این منتظرین بدانند سنت خدواند تغییر نمی کند و مردان مومن و وفاداران از بندگی را به فیض شهادت برساند.

سخنران یادمان شهید حسینی تصریح کرد: به تعبیر قرآن کریم شهدا زنده اند و زنده موجودی است که در محیط پیرامون خود موثر، تاثیر گذار واحیاگر باشد و شهدا هم در طول دوران حیات خود و هم در زمان شهادت خود احیا گربودند.

سعادت فر به تفاوت بین شهدا با شهدای گمنام اشاره و بیان داشت: شهدا با شهدای گمنام تفاوت دارند، شهدای گمنام کسانی بودند که اصل شهادت خود را از خداوند گرفته و درخواست شان از خداوند درباره کیفیت شهادت شان بود و از خدا می خواستند که گمنام باشند تا فردای قیامت در پیشگاه حضرت زهرا(س) شرمنده نباشند. شهدای گمنام در بین مردم جایگاه ویژه ای دارند. شهدا از احوال همه ما مطلع هستند و باید قدردان نعمت شهدا و مزار شهید درهرمنطقه به اندازه یک امامزاده کاربری انسان سازی، معنوی، توسل و ابراز ارادت دارد.

امام جمعه بافق در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که قدردان نعمت شهدا نیستند کسانی هستند که مثل ماهی داخل آب که قدر آب را نمی داند این قدرغرق در نورافشانی شهدا هستند که قدردان این نعمت نور نیستند.

مداحی برادر مجید روح الامینی وبرگزاری نمایشگاه محصولات فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/ع