۱۰۰ نفر درخت خرما برای کمک به نیازمندان، وقف هلال احمر بافق شد
۱۰۰ نفر درخت خرما برای کمک به نیازمندان، وقف هلال احمر بافق شد
رییس جمعیت هلال احمر بافق گفت: تعداد ۱۰۰ نفر درخت خرما مثمر در یکصدمین سال تاسیس این نهاد برای کمک به نیازمندان در شهرستان وقف شد.

به گزارش صبح بافق؛ رئیس جمعیت هلال احمر بافق گفت: تعداد ۱۰۰ نفر درخت خرما مثمر در یکصدمین سال تاسیس این نهاد برای کمک به نیازمندان در شهرستان وقف شد.

محمدرضا فتاحی  افزود: این درختان که در روستای مبارکه این شهرستان با پیگیری خانه هلال از سوی شورای اسلامی و دهیاری این روستا وقف شد، هرساله در زمان جمع‌آوری محصول، سود و عاید حاصل از فروش آن صرف امور نیازمندان و محرومان منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه خانه هلال روستای مبارکه در سال گذشته افتتاح شد اظهار کرد: درختان خرما که در مسیرجاده سلامت روستای مبارکه وقف شد با همکاری خانه هلال و دهیاری این روستا حفاظت و نگهداری می شود.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری جشن صدسالگی هلال در هفته جاری با همکاری موسسه شادی آفرینان بافق خبر داد و بیان کرد: تجلیل از داوطلبان و امدادگران برتر، ویژه برنامه کودک و خانواده و ایجاد فضایی شاد و متنوع از مهمترین اهداف برگزاری این جشن است.

وی اعزام تیم سحر به شهرستان خاتم را نیز یاد آور شد و خاطرنشان کرد: این تیم به منظور گرامیداشت هفته هلال و ایجاد روحیه امید و شادابی در روستاهای محروم به این شهرستان اعزام شد.

به گفته فتاحی، تیم سحر در چارچوب فعالیت های جوانان جمعیت هلال احمر تشکیل و مهمترین رسالت آن حمایت روانی از مردم آسیب دیده در حوادث و بلایای طبیعی است.

وی تصریح کرد: این تیم از افراد روانشناس، مشاور، مددکاراجتماعی، مربی مهدکودک، مربی بهداشت و سلامت و گروه طنز و نمایش تشکیل شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر بافق ، کمک های اولیه روانشناختی، بررسی بهداشت و سلامت جسم و روان، ایجاد فضای دوستدار کودک و نوجوان و جلب مشارکت های مردم و مسئولان به نفع مردم حادثه دیده را از دیگر فعالیت های تیم سحر برشمرد.

وی همچنین از اجرای طرح نذر آب از سوی جمعیت هلال احمر کشور خبرداد و افزود: درشهرستان بافق ۶۵ میلیون تومان جمع آوری و برای آبرسانی به منطقه دلگان استان سیستان و بلوچستان هزینه شد.

فتاحی توزیع ۵۰۰ بسته بهداشتی و معیشتی به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان بین نیازمندان بافقی ، اعزام کاروان نیکوکاری به شهرستان نرماشیر استان کرمان به منظورساخت حمام و سرویس بهداشتی، برگزاری کارگاه کارآفرینی و ارایه خدمات تیم سحر به مردم محروم این شهرستان را از دیگر فعالیت های هلال احمر شهرستان بافق در یکسال گذشته برشمرد.

۸۰۰ نفر داوطلب، ۲۰۰ نفر امدادگر و ۵۰۰ نفر با جمعیت هلال احمر شهرستان بافق همکاری دارند.

۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت هفته هلال احمراست که امسال با یکصدمین سال تاسیس این نهاد مصادف شده و شعارآن یک قرن خدمت بی منت است.

انتهای پیام/

 

  • منبع خبر : ایرنا