ایستگاه سلامت با همکاری شبکه بهداشت ودرمان، شرکت سنگ آهن مرکزی، اداره ورزش و جوانان و یکی از سمن های فعال در محل پارک آبشار برپا شد
ایستگاه سلامت با همکاری شبکه بهداشت ودرمان، شرکت سنگ آهن مرکزی، اداره ورزش و جوانان و یکی از سمن های فعال در محل پارک آبشار برپا شد
ایستگاه سلامت با همکاری شبکه بهداشت ودرمان، شرکت سنگ آهن مرکزی، اداره ورزش و جوانان و یکی از سمن های فعال در محل پارک آبشار برپا شد.

به گزارش صبح بافق؛ ایستگاه سلامت با همکاری شبکه بهداشت ودرمان، شرکت سنگ آهن مرکزی، اداره ورزش و جوانان و یکی از سمن های فعال در محل پارک آبشار برپا شد.

دکتر دانشی در حاشیه این مراسم که به مناسبت  هفته سلامت برگزار شد گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه بیماری کرونا وضعیت خوبی دارد و واکسیناسیون کمک کرد که وضعیت بهتر شود، مشکل اصلی شهرستان و استان موضوع بیماری های غیرواگیردار که شامل بیماری های قلبی عروقی، فشارخون،دیابت و سرطان است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه این بیماری ها واکسن ندارد و یک مقدار از نظر ژنتیکی بیشتر افراد مبتلا می شوند ولی قسمت عمده آن به رفتار تغذیه و نحوه زندگی ما بر می گردد و با توجه به اینکه زندگی پرتحرک و از نظر تغذیه هم تغذیه سالمی نداریم باعث شده که این بیماری ها شیوع پیدا کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تصریح کرد: باید سعی کنیم که با کنترل مکرر قند، فشار خون ، وزن و ورزش شیوع این بیماری ها را کاهش دهیم و اگر رعایت نکنیم در سال های آینده با افزایش این بیماری ها مواجه خواهیم شد.

دکتر دانشی در پایان خاطرنشان کرد: در این ایستگاه مواردی شامل اندازه گیری قند، فشار خون، توزیع بروشور انجام و  یک تذکر به مردم شهرستان که همچنان مشکل اصلی  بیماری های غیرواگیردار است و باید در این قضیه توجه داشته باشند. علت اصلی مرگ و میر هم بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها و حوادث ترافیکی است.
انتهای پیام/