تبریک رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به هنرمندان صنایع دستی شهرستان  به مناسبت روز جهانی صنایع دستی
تبریک رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به هنرمندان صنایع دستی شهرستان  به مناسبت روز جهانی صنایع دستی
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان بافق در پیامی روز جهانی صنایع دستی را به هنرمندان صنایع دستی شهرستان تبریک گفت.

به گزارش صبح بافق؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری صنایع دستی شهرستان بافق در پیامی روز جهانی صنایع دستی را به هنرمندان صنایع دستی شهرستان تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

امروز روزی متعلق به دنیای پر نقش و نگار دست بافته ها، روزی برای ارج نهادن به آثار هنری است که بازگو کننده روح ملتها و اقوام است و صنایع دستی روایتگر صنعت و هنر نیاکان و بیانگر هنر و زیباشناسی مردم کشورهای مختلف است در روزگاران قدیم صنایع دستی به عنوان صنعت تمام عیار عهد خویش محسوب می شده است.

ایران زمین از هفت هزار سال پیش بیرق هنر نیاکان خویش را به رخ جهانیان کشیده است و تنوع صنایع دستی آن در راس همه ممالک جهان قرار دارد و اینها همه محصول خلاقیت هنرمندان ایرانی است که با مهارت استادانه و احساس زیبایی و نبوغ خود آثار صنایع دستی را ایجاد می‌کنند.

امروز ۲۰ خرداد ماه مصادف با روز جهانی صنایع دستی است و فرصتی است تا از تلاش همه هنرمندان شهرستان بافق به ویژه تلاشگران و فعالان در هنر حصیر بافی و دستبافته های نخل که با سعی و کوشش وصف ناشدنی از سالیان دور در زنده نگه داشتن این هنر تلاش نمودند و موجب شدند تا در ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ شهر بافق به عنوان شهر ملی حصیر بافی در کشور معرفی شود و برگ افتخار دیگری برای شهر بافق باشد قدردانی نمایم.

همچنین از همکاری و مساعدت همه دستگاهها و مدیران شهری که موجبات دلگرمی هنرمندان را فراهم می‌آورند تقدیر نموده و این روز را به تمامی هنرمندان صنایع دستی شهر بافق به ویژه مردان و زنان حصیرباف که با استفاده از تمام اجزای درخت خرما و با خلاقیت خود آثاری بی بدیل خلق می کنند تبریک عرض می کنم.