انتقاد و گله داریم اما با معاندین هیچ مخرج مشترکی نداریم/چرا در بافق بازار باید نابسامان باشد
انتقاد و گله داریم اما با معاندین هیچ مخرج مشترکی نداریم/چرا در بافق بازار باید نابسامان باشد
امام جمعه بافق گفت: مردم مراقب باشید برخی از رسانه ها جاهل و شیطان هستند و برخی از کسانی که تحلیل، صحبت و میدان داری و علم داری می کنند جاهل و تبعیت از این افراد جاهل عامل اختلاف می شود.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه بافق گفت: گفتگو در فضای مجازی از طریق پیامک و تماس اگر چه می تواند برای صله ارحام مفید باشد اما نیامدیم زندگی مجازی کنیم و ارتباطات مجازی نتیجه آن زندگی مجازی می شود. ما آمده ایم زندگی واقعی و حقیقی کنیم که این ارتباطات اجتماعی، واقعی و حقیقی را می طلبد.

برای اینکه دچار هلاکت و ربایش توسط جریانت نشویم باید موقعیت شناس باشیم

وی در ادامه افزود: امروز با یک سری از مشکلات اقتصادی در جامعه دست وپنجه نرم می کنیم که برای همه ما کاملا ملموس و این یک واقعیتی غیرقابل انکار است، اما نکته مهم آن است که امروز گروه های مختلف و با اهداف مختلف این مشکلات را به رخ جامعه اسلامی کشانده که لازم است آنها را شناخته، اهداف شان را بدانیم و از هم تفکیک تا جایگاه بین منتقد دلسوز و معترض معاند بین مدافع و برانداز و دوست و دشمن مشخص شود. برای اینکه دچار هلاکت و ربایش توسط جریانت نشویم باید موقعیت شناس باشیم.

هوس بازان، کسانی که خود جزء قشر مرفه جامعه شامل مرفعین بی درد عامل و مسبب مشکلات اقتصادی هستند

سعادت فر به سه گروه از کسانی که نسبت به شرایط جامعه گله دارند اشاره و خاطرنشان کرد: گروه اول هوس بازان، کسانی که خود جزء قشر مرفه جامعه شامل مرفعین بی درد، سرمایه داران زالو صفت که بعضا خود عامل و مسبب مشکلات اقتصادی هستند و فریاد مشکلات اقتصادی را می زنند و کسانی هستند که هیچگونه طرح و برنامه ای برای حل مشکلات اقتصادی ندارند و اساسا مشکلات اقتصادی نداشته و مشکل آنها مسائل اقتصادی نیست بلکه مشکل آنها نظام اسلامی، اسلام و مرجعیت است که جلوی هوس بازی آنها را گرفته و اینها بعضا پهلوی طلبان هستندز و مشکلات جامعه را بیان اما اراده Hنها اصلاح نیست بلکه براندازی است.

منفعت طلبان و جاماندگان از پست ومقام، غرب گرایان، غرب گدایان و لیبرال ها گروه دوم منفعت طلبان هستند

امام جمعه بافق عنوان داشت: گروه دوم منفعت طلبان و جاماندگان از پست ومقام، غرب گرایان، غرب گدایان و لیبرال ها وعده ای هستند که در دولت گذشته و اصلاحات پست و مقام داشته اما امروز این پست از آنها گرفته شده و تمام آمال و آرزوی آنها رسیدن به پست و مقام و دل بستن به غرب و کدخدا بوده و رویکرد دولت جوان انقلاب در دل بستن به خدا است نه کدخدا. این گروه احساس می کنند تمام آمال و آرزوی آنها که تکدی گری از غرب بود از بین رفته است.

یکی از دردهای مردم مشکل نان است، چرا مردم باید نان را گران و بی کیفیت بخرند،

سعادت فر عنوان داشت: گروه سوم مردم مومن، متدین، انقلابی و همیشه در صحنه هستند که ما هم جزئی ازآنها و انتقاد از گرانی، پارتی بازی، اجاره خانه بالا که بعضا به بی انصافی خود ما هم برمی گردد و خرابی ها جاده  و مشکلات دیگر گلایه داریم و متاسفانه شاهد هستیم که بعضی از مسائل جزئی از دردهای مردم است. امروز یکی از دردهای مردم مشکل نان است، چرا مردم باید نان را گران و بی کیفیت بخرند، مسئول حل مشکل نان چه شخص یا ارگانی است؟ چرا مردم باید بیماری هایی مثل دیابت را به خاطر نان تجربه کنند و مشکلات را به دوش رده بالا خود انداخته و کسی نیست مسئولیت را برعهده بگیرد؟

گران فروش را نباید جریمه کرد بلکه باید در مقابل مغازه خود شلاق بخورد

وی افزود: گران فروش را نباید جریمه کرد بلکه باید در مقابل مغازه خود شلاق بخورد و کالایی را گران می دهند باید به قیمت قانونی به مردم عرضه شود.

چرا در شهرستان وضعیت بازارباید نابسامان باشد که قیمت یک جنس در چند محله باید اختلاف داشته باشد؟

خطیب جمعه بافق در ادامه ضمن گلایه از استاندار و فرماندار درخصوص عدم کنترل وضعیت بازار بیان داشت: چرا در شهرستان وضعیت بازار باید نابسامان باشد که قیمت یک جنس باید در چند محله باید اختلاف قیمت داشته و برخوردی صورت نمی گیرد و این مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد. در بعضی مواقع جرم با پول خریداری می شود.

مراقب باشیم صف خود را از هوس بازان، غرب گرایان و غرب گدایان جدا کنیم

سعادت فر در خصوص ماده ۱۰۰ شهرداری نیز اظهار داشت: ماده ۱۰۰ شهرداری تشویق برای تخلف است، اگر ساخت و ساز غیرمجاز، غیرمجاز است آیا با پول مجاز می شود؟ و آیا درست است که هرکسی ساخت وساز خلاف کرد جریمه آن را پرداخت کند؟ این مشکلات را همه ما می دانیم اما این موضوعات دعواهای داخل خانه و راه حل آن هم به دست خود ماست که با کمک به دولت انقلابی آینده روشن است و مراقب باشیم صف خود را از هوس بازان، غرب گرایان و غرب گدایان جدا کنیم.

انتقاد و گله داریم اما با معاندین هیچ مخرج مشترکی نداریم

امام جمعه بافق خطاب به کسانی که امروز دم از مشکلات می زنند گفت: کسانی که امروز دم از مشکلات می زنند بدانیم که و با چه هدفی می گویند لذا دعوت به تجمع و تحصن را مراقب باشیم. انتقاد و گله داریم اما با معاندین هیچ مخرج مشترکی نداشته و این کشور با اتحاد، همدلی، کار و تلاش و کوشش روزبه روز بر پیروزی بر مشکلات فائق خواهد آمد.

مردم مراقب باشید برخی از رسانه ها جاهل و شیطان هستند

سعادت فر اقتدار و پاسخگویی به مردم را از مطالبات جدی مردم از مسئولین بیان و عنوان داشت: مطالبه جدی امروز مردم از مسئولین این است که اقتدار و پاسخگو به مردم باشید. مردم مراقب باشید برخی از رسانه ها جاهل و شیطان هستند و برخی از کسانی که تحلیل، صحبت و میدان داری و علم داری می کنند جاهل و تبعیت از این افراد جاهل عامل اختلاف می شود.

از قوه قضائیه توقع اقتدار و پاسخگویی سریع در حل مشکلات مردم و پرونده ها را داریم

امام جمعه بافق در پایان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یادوخاطره شهید بهشتی تصریح کرد: از قوه قضائیه توقع اقتدار و پاسخگویی سریع در حل مشکلات مردم، پرونده ها و همچنین اینکه قوه قضائیه به گونه ای رفتار کند که هرکسی دچار مشکل و یا با بی عدالتی مواجه شود رغبت کند به قوه قضائیه مراجعه داشته باشد.

انتهای پیام/ع