جلوگیری از فعالیت ۲ واحد عرضه فراورده خام دامی در شهرستان بافق
جلوگیری از فعالیت ۲ واحد عرضه فراورده خام دامی در شهرستان بافق
فرزانه سالاری رئیس اداره از جلوگیری فعالیت دو واحد عرضه مواد خام دامی، علی رغم تذکرات قبلی کارشناسان این اداره، به علت تکرار تخلفات بهداشتی عرضه فرآورده های خام دامی خبر داد.

به گزارش صبح بافق؛ فرزانه سالاری رئیس اداره دامپزشکی بافق از جلوگیری فعالیت دو واحد عرضه مواد خام دامی، علی رغم تذکرات قبلی کارشناسان این اداره، به علت تکرار تخلفات بهداشتی عرضه فرآورده های خام دامی خبر داد.

سالاری با بیان اینکه بهداشت و امنیت غذایی شهروندان در حوزه فرآورده های خام دامی یکی از وظایف اصلی و حاکمیتی دامپزشکی می باشد، اظهار داشت: این واحد های عرضه فرآورده های خام دامی به دلیل استمرار در عرضه گوشت چرخ کرده غیر بهداشتی و فرآورده های خام دامی فاقد هویت(بدون تاریخ و لیبل دامپزشکی)و عدم رعایت  موازین بهداشتی؛ از ادامه فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.

سالاری ادامه داد: در این راستا مقدار ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد خام دامی تاریخ منقضی وغیرقابل مصرف و عدم دارا بودن استانداردهای بهداشتی شامل مرغ قطعه بندی،گوشت منقضی، جگر،ماهی و گوشت چرخی و … از واحدها کشف و معدوم سازی گردید.

 وی بیان کرد: بازرسین دامپزشکی بصورت مستمر از واحدهای تولیدی و عرضه فرآورده های خام دامی بازدید و ضمن ارائه تذکرات لازم، موازین و دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور را به متصدیان یاد آور می شوند و به شهروندان این اطمینان را می دهیم که دامپزشکی در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان جامعه از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

رئیس اداره دامپزشکی بافق در پایان با اشاره به آموزش متصدیان واحدهای عرضه کننده انواع مواد خام دامی توسط کارشناسان اداره شهرستان گفت : نظارت بر سلامت مواد خام دامی مورد عرضه در مراکز موجود در سطح شهرستان از وظایف بازرسان اداره بوده و برخورد با عاملین عرضه غیربهداشتی مواد خام دامی به طور مستمر ادامه دارد و از کلیه شهروندان محترم تقاضا داریم، کلیه فرآورده های خام دامی از جمله گوشت  قرمز و سفید خود را از مراکز مورد تایید دامپزشکی خریداری کرده و هرگونه موارد غیر بهداشتی را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/