بیانیه کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق در اعتراض به برنامه ورود شرکت سنگ آهن مرکزی به فرابورس
بیانیه کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق در اعتراض به برنامه ورود شرکت سنگ آهن مرکزی به فرابورس
کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق در اعتراض به برنامه ورود شرکت سنگ آهن مرکزی به فرابورس بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش صبح بافق؛ کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق در اعتراض به برنامه ورود شرکت سنگ آهن مرکزی به فرابورس بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

به نام خداوند حامی مظلومان و فریادرس مطالبه گران
آگهی مجمع عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و دستور تغییر شخصیت شرکت از سهامی خاص به سهامی عام و ایجاد آمادگی جهت ورود به فرابورس در شرایطی که مردم سرگرم انتخابات هستند ما را بر آن داشت تا علیرغم تذکرات مسئولین و دلسوزان شهرستان، نکاتی را به عرض مردم رسانده و به مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد و وزارت رفاه هشدار دهیم که:
۱- تنها راه مدیریت صیانتی انفال معدنی، مدیریت چالاک دولتی همراه با نظارت به صورت قطب های معدنکاری است که امکان هم افزایی و مدیریت واحد منطقه ای را برای دولت به وجود می آورد و از طرفی بعنوان مکمل دیگر درآمدهای کشور حق خدا و رسول را به بیت المال برمی گرداند. لذا اصرار داریم تا براساس رای دیوان عدالت اداری مورخه ۱۹/۹/۹۸ مبنی بر دولتی بودن صندوق فولاد کشور و متعلقات آن که شامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نیز می شود این شرکت به عنوان قطب معدنکاری سنگ آهن مرکزی ایران، دولتی باقی بماندتا ضمن مدیریت صیانتی معادن منطقه، آنومالی های جداشده از آن با این تصمیم به شرکت بازگردد.
۲- ضمن محکوم کردن حرکت مدیران وقت شرکت و مسئولین سازمان خصوصی سازی در سال ۱۳۹۱ در فروش شرکت سنگ آهن مرکزی به عنوان رد دیون دولت و واگذاری آن به صندوقی که سالیانی از ورشکستگی آن می گذشت, به مسئولین و مدیران امروز نیز هشدار می دهیم که ورود شرکت در شرایط فعلی به بورس علیرغم منافات آن با روح انفال و علیرغم توسعه سرمایه سالاری در منطقه، مدیریت شرکت و ذخایر معدنی آن را برای همیشه از شهرستان به تهران منتقل خواهد نمود و شاهد مخاطرات فسادآلود آینده خواهیم بود.
۳- براساس مصوبه دیوان عدالت اداری که شرکت دولتی است، درآمد حاصل از هر نوع فروش بایستی به خزانه دولت برگردد و بقیه هزینه کرد آن با نظر دولت آینده باشد. از طرفی واگذاری سهام شرکت(بالغ بر هزاران میلیارد تومان) به شرکتی با چند میلیارد سرمایه اولیه به نام “دالاهو” از ابتدا نیز خلاف قانون بوده و امروزه هیچکس ضمانت نمی کند که با فروش سهام در فرابورس با نام این شرکت(دالاهو) مدیران آن فردای آن روز در یکی از کشورهای خارجی به ریش مردم نخندند و آیا مکانیزمی برای جلوگیری از این حادثه وجود دارد؟
۴- در صورت اصرار دولت و مسئولین نظام مبنی بر فروش سهام سنگ آهن مرکزی در بورس جهت توسعه و سرمایه گذاری های جدید، تجربه سهام عدالت در کشور و نگاهی به ۳۶ میلیون سهامدار شرکت ملی مس ایران بهترین پیشنهاد را به ذهن متبادر می گرداند که اولویت خرید سهام این شرکت به صورت منطقه ای به عموم مردم داده شود تا شرکت های سهام عدالت و یا ترکیب دیگری از این نوع شرکت ها بتوانند شریک دولت در مدیریت صیانتی معادن شده و به شکلی به آیه اول سوره انفال در شرایط حداقلی عمل نموده باشیم.
در آخر به مسئولین وزارت رفاه و صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران توصیه می کنیم آخرت خود را به دنیای دیگران نفروشند.

کانون توسعه ارزش های شهرستان بافق