وجود ده ها هزار نفر غیربومی نتیجه توسعه ناهمگون در استان/لزوم سرمایه گذاری بر روی صنایع پاک/توسعه صنایع آلاینده برای استان هیچ توجیه زیست محیطی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی ندارد
وجود ده ها هزار نفر غیربومی نتیجه توسعه ناهمگون در استان/لزوم سرمایه گذاری بر روی صنایع پاک/توسعه صنایع آلاینده برای استان هیچ توجیه زیست محیطی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی ندارد
نماینده مردم تفت ومیبد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در حال حاضر یکی از مطالبات جدی و یکی از دغدغه های اساسی مردم این است که ایجاد و توسعه صنایع آلاینده کافی و دیگر اشتغال زایی غیردانشگاهی نیاز نیست.

به گزارش صبح بافق؛ دکتر میرمحمدی میبدی نماینده مردم  تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی  در جلسه دبیرخانه شهید مدرس در دفتر آیت الله ناصری در خصوص صنایع آلاینده استان گفت: سلامت محیط زیست به عنوان یک مسئله حیاتی مردم هم باید مثل بحث آب مطالبه همگانی شود. باید توجه کرد که توسعه صنایع آلاینده برای استان دیگر هیچ توجیه زیست محیطی ، امنیتی ، فرهنگی و اجتماعی ندارد.

وی در ادامه افزود: از یک طرف با هزینه بسیار گزاف آب شرب بیاوریم و از یک طرف صنایعی را گسترش دهیم که زیاد آبخواه هستند. بحث آلودگی خاک، بیماری های ناشی از صنعت و همچنین مشکلات فرهنگی ناشی از این نوع توسعه بسیار جدی و نگران کننده است.

نماینده مردم تفت ومیبد در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در حال حاضر یکی از مطالبات جدی و یکی از دغدغه های اساسی مردم این است که ایجاد و توسعه صنایع آلاینده کافی و دیگر اشتغال زایی غیردانشگاهی نیاز نیست. از اثرات این توسعه ناهمگون اینست که امروز چند ده هزار نفر غیر بومی در شهرستان ها و مرکز استان ساکن هستند همچنین معضل دیگر چاه های غیر مجاز آب که در حال حفر هست و تعجب این است که باز هم اصرار داریم که صنایع آلاینده را توسعه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به بهانه های مختلف ، اراده‌ای جهت توقف این توسعه افسارگسیخته وجود ندارد. تخریب پوشش گیاهی، افزایش بیماری ها، افت سفره های زیرزمینی آب، فرسایش خاک، تاثیر پذیری فرهنگی، معضلات اجتماعی، گرانی بی حساب اجاره بهای مسکن و دهها آثار نامطلوب دیگر که دارد اتفاق می افتد ماحصل این نوع توسعه ناهمگون و نابهنجار است.

این مقام مسئول ادامه داد: صمیمانه التماس می کنم که نگذارید این اتفاق بیفتد ، این همه صنعت پاک وجود دارد که در یزد از آن خبری نیست ، صنایع پاک و با تکنولوژی بالا و به روز هم اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی را فراهم می کند و هم آلایندگی بسیار کمتر دارد و هم ارزش افزوده بالینی برای استان و کشور خواهد داشت.

میرمحمدی در پایان افزود: بنده و دکتر دشتی (نماینده شهرستان اردکان) بین خود و خداوند ، متعهد می‌شویم تا از این رویکرد با همه وجود حمایت کنیم.

 

انتهای پیام/