اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی در کنترل بیماری های مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است
اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی در کنترل بیماری های مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است
علیرضا خدابخشی بخشدار مرکزی بافق با حضور در شبکه دامپزشکی این شهرستان با رئیس و کارکنان این شبکه به مناسبت ۱۴ مهر ماه، روز ملی دامپزشکی دیدار کرد.

به گزارش صبح بافق؛ علیرضا خدابخشی بخشدار مرکزی بافق با حضور در شبکه دامپزشکی این شهرستان با رئیس و کارکنان این شبکه به مناسبت ۱۴ مهر ماه، روز ملی دامپزشکی دیدار کرد.

بخشدار در این دیدار با تبریک این روز و تقدیر از تلاش های مجموعه دامپزشکی بعنوان تلاشگران حوزه تامین سلامت جمعیت دامی و امنیت غذایی شهرستان گفت: اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی به ویژه در بحث کنترل بیماریهای مشترک دارای اهمیت ویژه بوده و علیرغم ذهنیت عمومی افراد در خصوص تامین سلامت جامعه، مجموعه دامپزشکی از تاثیر گذاران این بخش هستند و اقدامات آنها تاثیر بسزایی برتضمین امنیت غذایی دارد. خدابخشی در ادامه آمادگی خود را برای همکاری و حمایت همه جانبه از دامپزشکی در راستای پیشبرد اهداف بهداشتی این ارگان در روستاهای بخش مرکزی اعلام نمود.

سالاری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیز ضمن تشکر از حضور بخشدار مرکزی بافق، از تعاملات و همکاری دهیاران بخش مرکزی با شبکه دامپزشکی تقدیر نمود.
گفتنی است بخش مرکزی بافق با دارا بودن تعداد تقریبی ۸۰ روستا، جمعیت دامی آن حدود ۱۷۰۰۰ رأس دام سبک و ۱۲۰۰ رأس دام سنگین است.
همچنین بخش مرکزی دارای ۲۴ واحد مرغداری گوشتی و ۱ واحد مرغداری تخمگذار می باشد.

انتهای پیام/