باید به سمت توسعه متوازن با محوریت معدنی بودن شهر رفت/جریان های قدرت و ثروت شکل گرفته در اطراف معادن در تمام جریان های سیاسی نفوذوخطر انتصاب و به کارگیری نیروهای این جریان را افزایش می دهد/گردشگری در بافق یک اولویت ویژه با دو راهبرد مذهبی و مردم نهاد است
باید به سمت توسعه متوازن با محوریت معدنی بودن شهر رفت/جریان های قدرت و ثروت شکل گرفته در اطراف معادن در تمام جریان های سیاسی نفوذوخطر انتصاب و به کارگیری نیروهای این جریان را افزایش می دهد/گردشگری در بافق یک اولویت ویژه با دو راهبرد مذهبی و مردم نهاد است
سیدمحمدحسین ضیایی از اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان بافق ضمن تبریک به دکتر فاطمی گفت: همانطور که مستحضرید مردم بافق در سال 96 بالاترین رای در استان و در انتخابات اخیر بالای 80 درصد به آیت الله رئیسی رای داده اند. از این رو امید این مردم ولایتمدار به دولت مردمی باید با انتصابات شایسته، اولویت بندی صحیح و کار جهادی افزایش یافته و به سمت یاس نرود.

به گزارش صبح بافق؛ جلسه شورای ائتلاف انقلاب اسلامی با حضور اعضای شورای ائتلاف مرکزی استان و نماینده شهرستان ها با دکتر مهران فاطمی استاندار یزد برگزار شد.

در این دیدار دکتر سیدمحمدحسین ضیایی از اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان بافق ضمن تبریک به دکتر فاطمی گفت: همانطور که مستحضرید مردم بافق در سال ۹۶ بالاترین رای در استان و در انتخابات اخیر بالای ۸۰ درصد به آیت الله رئیسی رای داده اند. از این رو امید این مردم ولایتمدار به دولت مردمی باید با انتصابات شایسته، اولویت بندی صحیح و کار جهادی افزایش یافته و به سمت یاس نرود.

دو ماموریت ویژه شما در استان توسعه زیرساخت های معدنی و گردشگری است که این دو در شهرستان بافق نیز اولویت است

وی در ادامه افزود: جناب آقای دکتر فاطمی، طبق حکم آیت الله رئیسی برای جنابعالی، دو ماموریت ویژه شما در استان توسعه زیرساخت های معدنی و گردشگری است که این دو در شهرستان بافق نیز اولویت است. فسادستیزی و مبارزه با رانتخواری هم که در سخنان معارفه شما آمد مرهمی بر بزرگترین آسیب این

شهرستان است.

اولین اولویت حوزه صنعت ومعدن است که توسعه نامتوازن و تک بعدی به جای توسعه پایدارموجب مشکلات اجتماعی، زیست محیطی و امنیتی خواهد شد

عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان بافق به اولویت ها و آسیب های شهرستان بافق اشاره و بیان داشت: اولین اولویت در حوزه صنعت ومعدن است که توسعه نامتوازن و تک بعدی به جای توسعه پایدار و توجه به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت موجب مشکلات اجتماعی، زیست محیطی و امنیتی در شهرستان خواهد شد(چنانچه در دیگر شهرستان ها نیز امروز با این آسیب ها مواجه هستیم). از این رو باید به سمت توسعه متوازن و با محوریت معدنی بودن شهر رفت.

متاسفانه در دولت گذشته سند های توسعه شهرستان ها با نگاه غربی توسط شرکت های خاص نوشته شده است

ضیایی خاطرنشان کرد: در این زمینه طرح منطقه ویژه فناوری های معدنکاری که توسط دکتر یاراحمدی نوشته شده می تواند به عنوان یک اولویت بدون ایجاد مشکل های جانبی باعث پیشرفت، ثروت آفرینی و اشتغال در شهرستان شود. متاسفانه در دولت گذشته سند های توسعه شهرستان ها با نگاه غربی و نه حتی منطبق با تئوری های به روز توسعه توسط شرکت های خاص نوشته شده که لازم است کارگروه های بومی تشکیل شده و در آن بازنگری شود.
وی تصریح کرد: وقتی از توسعه ناپایدار و قرن هجدهمی صحبت می کنیم آن است که یکی از نمایندگان استان در دیدار با شما اولویت استان را تامین آب می دانند اما هیچ اشاره ای به فولادهایی که مثل قارچ در استان روئیده و بعضا به اندازه یک شهر آب مصرف می کنند نداشتند.

گردشگری در شهرستان بافق یک اولویت ویژه است

حوزه گردشگری اولویت بعدی بود که ضیایی به آن اشاره و بیان داشت: گردشگری در شهرستان بافق یک اولویت ویژه است که با تکیه بر دو راهبرد گردشگری مذهبی و گردشگری مردم نهاد می توان مشکلات و آسیب های کنونی در این حوزه را رفع کرد.

جریان های قدرت و ثروت شکل گرفته در اطراف معادن در تمام جریان های سیاسی نفوذ کرده است

عضوشورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان بافق در خصوص فساد نیز گفت: جریان های قدرت و ثروت شکل گرفته در اطراف معادن در تمام جریان های سیاسی نفوذ کرده و این مورد خطر انتصاب و به کارگیری نیروهای همراه با این جریان را افزایش می دهد. تبعیض و شکاف های اجتماعی واقتصادی ایجاد شده در شهرستان به سبب تبعیض در پرداخت ها موجب گسست هایی شده که هر آن امکان مخاطرات امنیتی را در پی دارد که می توان با رفع تبعیض در این حوزه از تکرار اتفاقات گذشته جلوگیری نمود.

با توجه به وجود معادن غنی هنوز محرومیت را می توان در چهره شهر مشاهده نمود

ضیایی در خصوص تشکیل تعاونی های معدنی مردم نهاد به عنوان یکی از اولویت های شهرستان نیز افزود: با توجه به وجود معادن غنی هنوز محرومیت را می توان در چهره شهر مشاهده نمود که با تشکیل تعاونی های معدنی می توان گامی به سمت عدالت اجتماعی و جلوگیری از مخاطرات امنیتی برداشت. با توجه به اینکه بافق ۵ راه ریلی در مرکز ایران است می توان با تکیه بر توسعه کارخانجات و صنایع جوار ریلی ایجاد شغل و ثروت پایدار نمود.

با حرکت جهادی، مردم محور در مبارزه با فساد و رانت خواری موجب فزونی اعتماد عمومی به دولت و نظام گردید.

عضوشورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان بافق در پایان خطاب به فاطمی گفت: جناب آقای فاطمی دولت مردمی و سخنان شما در معارفه امید را در دل مردم روشن نموده است. لطفا با حرکت جهادی، مردم محور و همانگونه که خود بیان داشته اید در مبارزه با فساد و رانت خواری موجب فزونی اعتماد عمومی به دولت و نظام گردید.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : منبع کانال شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان یزد