دو فوریت طرح تشکیل شورایعالی محیط زیست به ریاست معاون اول به تصویب نرسید
دو فوریت طرح تشکیل شورایعالی محیط زیست به ریاست معاون اول به تصویب نرسید
پیشنهاد دو فوریت طرح تشکیل شورایعالی محیط زیست به ریاست معاون اول که توسط نماینده بافق در مجلس ارائه شده بود، با مخالفت نمایندگان به تصویب نرسید.

به گزارش صبح بافق،  نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۹ شهریور) مجلس شورای اسلامی، با پیشنهاد دوفوریت  طرح تشکیل شورایعالی محیط زیست به ریاست معاون اول مخالفت کردند و با توجه به رأی پایین به پیشنهاد دوفوریت با تشخیص رئیس جلسه، یک فوریت آن نیز به رأی گذاشته نشد و در نهایت این طرح به صورت عادی در نوبت رسیدگی قرار گرفت.

محمدرضا صباغیان بافقی در تشریح دلایل درخواست فوریت این طرح گفت: بسیاری از تصمیمات در حوزه های مختلف منجمله صنایع، معادن و یا تصمیمات مرتبط با توسعه زیرساخت ها منوط به تشکیل شورای عالی محیط زیست است، اما رئیس جمهور به هر دلیل که ممکن است نبود فرصت و یا هر دلیل دیگری باشد، این جلسات را تشکیل نمی دهد و برخی مسائل مردم سال ها در نوبت تصمیمات این جلسات می ماند و در همه مناطق و حوزه های انتخابیه نیز مشکلات مشابهی وجود دارد.

وی افزود: این طرح یک ماده واحده بیشتر ندارد و وقتی از مجلس نمی گیرد، اما می تواند مشکلات زیادی از کشور حل کند و تشکیل این جلسات و تسریع در تصمیم گیری ها، منجر به اتفاقات خوبی خواهد شد./

  • نویسنده : صبح بافق