عمل جراحی همزمان ACL وPCL(رباط صلیبی قدامی و خلفی) برای اولین بار در بیمارستان حضرت ولیعصر ( عج) بافق 
عمل جراحی همزمان ACL وPCL(رباط صلیبی قدامی و خلفی) برای اولین بار در بیمارستان حضرت ولیعصر ( عج) بافق 
برای اولین بار در بیمارستان حضرت ولیعصر ( عج) بافق عمل جراحی بازسازی ACL (رباط صلیبی قدامی) و PCL (رباط صلیبی خلفی) به روش آرتروسکوپی انجام شد.

به گزارش صبح بافق؛ برای اولین بار در بیمارستان حضرت ولیعصر ( عج) بافق عمل جراحی بازسازی ACL (رباط صلیبی قدامی) و PCL (رباط صلیبی خلفی) به روش آرتروسکوپی انجام شد.

در همین راستا دکترمصطفی جعفری متخصص و جراح ارتوپدی درباره عمل انجام شده گفت :زانو از ۴رباط صلیبی اصلی و مهم تشکیل شده و رباط جانبی داخلی و خارجی و یک رباط صلیبی قدامی و دیگری رباط صلیبی خلفی می باشد.

رباط های صلیبی اکثرا در هنگام فعالیتهای ورزشی و درتصادفات آسیب می‌بینند و بیمار با علائـم خالی کردن زانو و بی ثباتی زانو و درد زانو مراجعه می کنند . برای بازسازی رباط های صلیبی زانو گرافت تاندونی یا از خود بیمار برداشته می شود(اتو گرافت) و یا از جسد(آلو گرافت) که در جراحی اخیر به صورت اتو گرافت بوده است.

وی در ادامه افزود: بیماری که تحت جراحی قرار گرفت آقای جوانی بودند که به علت تصادف دچار پارگی همزمان رباط ACL وPCL شده بودند که برای اولین بار در بافق به روش آرتروسکوپی تحت بازسازی قرار گرفت.

دکتراحسان ثنائی ریاست بیمارستان حضرت ولیعصر ( عج) بافق گفت: خدا را شکر می کنیم که برای اولین بار عمل جراحی ACL(ارتروسکوپی) رباط صلیبی زانو توسط دکتر جعفری متخصص و جراح ارتوپدی انجام دادند .

بدینوسلیه از جناب آقای دکتر جعفری جراح و متخصص ارتوپدی و دکتر  مهربانیان متخصص بیهوشی  ، پرسنل اتاق عمل ، بخش جراحی  و خیرین عزیز تشکر و قدردانی و آرزوی سلامت و کامیـابی برای همه کسانی که در راه خدا و خدمت به مردم تلاش می کنند می نماییم.

🎥 روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر( عج) بافق