کمبود فضای آموزشی در شهرستان مناسب دانش آموزان،فرهنگیان و آینده سازان این شهر نیست
کمبود فضای آموزشی در شهرستان مناسب دانش آموزان،فرهنگیان و آینده سازان این شهر نیست
امام جمعه بافق  همچنین به مشکل کمبود فضای آموزشی در شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در شهرستان بافق هم با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که متاسفانه در خور تلاش آموزان، فرهنگیان و آینده سازان این شهر نیست. مسئولین به مدرسه سازی اهتمام داشته و خیرین مشارکت و فرهنگیانی که توان دارند در حوزه بخش غیر دولتی ورود پیدا کنند.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام و المسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه بافق گفت: امروز روز جمعیت است، مسئله جمعیت از چند جهت حائز اهمیت است، آمار این گونه می گوید که در سه دهه گذشته نرخ باروری در سطح جهان پایین آمده که در سطح جهان ۳۳، جهان اسلام۴۱ درصد که فاجعه و در ایران نیز اسف بار تر که حدود ۷۰ درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه افزود: مسئله جمعیت یک جنگی است که امروز دشمنان آغاز و یک جنگ خاموشی است که هرکدام از ما سرباز پیاده نظام دشمن و درحال گل به خودی هستیم و این مسئله جمعیت مهم است. بهترین فرصت برای رشد جمعیت در هر کشوری زمانی است که از آن به عنوان پنجره جمعیتی تعبیر می شود، پنجره جمعیتی دوره ای است که حدود دو سوم از جمعیت یک کشور قادر به فرزند آوری باشند.

سعادت فر به ورود ایران از سال ۸۵ به پنجره جمعیتی اشاره و بیان داشت: جمعیت ایران از سال ۸۵ وارد پنجره جمعیتی شده و تا سال ۱۴۲۵ که حدود ۴۰ سال می شود ادامه دارد، از این ۴۰ سال که حدود ۱۶ سال از آن گذشته که متاسفانه کارهای خوب و آمار خوشایند کننده ای وجود ندارد، این مسئله یک فرصت محدودی است برای اینکه مسئله جمعیت کشور اصلاح شود.

خطیب جمعه بافق عنوان داشت:  مهم است از این جهت که اگر ما جمعیت را اصلاح نکنیم با یک تهدید به نام پیرشدن و کاهش جمعیت مواجه می شویم. مقام معظم رهبری در ۴ خرداد ۹۳ فرمودند برای دشمنان بهترین چیز این است که ایران یک کشوری باشد با ۳۰ میلیون جمعیت که سقف آن هم کهنسال، میان سال و از کارافتاده باشد و این برای آنها بهترین چیز است و باید در گفتمان خود در مقابل این حرکت، حرکت صحیح، منطقی، خردمندانه و عالمانه داشته باشیم.

سعادت فر تصریح کرد: جمعیت پیر یعنی جمعیت پرهزینه و بدون قدرت دفاع و کار، اگر جمعیت پیر شد مجبور به واردات جمعیت هستیم. همه تربیت فرزند دست ما نیست بلکه بخش قابل توجهی از تربیت محصول فضای کودکانه ای است که بچه ها در آن مشغول به بازی هستند. اصل تشکیل خانواده برای فرزندآوری است.

امام جمعه بافق ضمن گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر اظهار داشت: در فتح خرمشهر بزرگترین درس اعتقادی که توسط امام خمینی (ره) به جامعه داده شد درس توحید بود. شبهه اینکه چرا بعد از فتح خرمشهرجنگ  ادامه پیدا کرد توسط جریان غرب گرا و غرب گدا و منافق پرور نهضت آزادی و به رهبری مهدی بازرگان در دهه ۶۰ مطرح شد و توقف جنگ یعنی فرصت دادن به عراق برای تجدید قوا و حمله مجدد به ایران بود. اگر توقف جنگ بعد از فتح خرمشهر اتفاق می افتاد امروز نسل جوان و انقلابی ما به جای پرسش از اینکه چرا جنگ ادامه پیدا کرد از ما گله و شکایت می کردند که چرا جنگ را متوقف کردید.

سعادت فر ادامه داد: مروز بعضی در فضای مجازی تبلیغ نخرید تا ارزان شود را مطرح می کنند این شعار هم جمله درست و هم غلط است، در برابر گرانی و گران فروشان بهترین شعار نخریدن است اما اگر با نخریدن قیمت یک کالایی را از قیمت حقیقی خود پایین آوردیم ضربه به تولید و نظام اقتصادی کشور است. امروز برخی می خواهند بعضی از کالاها را با تبلیغ نخریدن به حدی برسانند که برای تولید کننده مقرون به صرفه نباشد که خیانت در حق نظام اقتصادی و یک نوع اغتشاش خاموش و بهم زدن نظم عمومی جامعه است.

وی ضمن خسته نباشید به دانش آموزان و معلمان گفت: وجود نظام هماهنگ تعلیم و تربیت، امروز متاسفانه نظام آموزش و پرورش یک سیستم واحدی را برای همه استعدادها تعریف کرده است،. و این درست نیست که همه به یک چشم نگاه شود و نظام آموزش و پرورش باید به سمتی برود که استعداد شناس و استعداد پرور باشد این محیط مدرسه را جذاب و معلم و دانش آموز را فراری از مدرسه نمی کند. مدرسه باید کانون مهارت آموزی باشد. امروز دانش آموزی در نظام آموزش و پرورش باید در طراز شهید چمران تربیت شود که اگر در اوج بلاد کفر قرار گرفت ایمانش حفظ شود.

امام جمعه بافق  همچنین به مشکل کمبود فضای آموزشی در شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در شهرستان بافق هم با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم که متاسفانه در خور تلاش آموزان، فرهنگیان و آینده سازان این شهر نیست. مسئولین به مدرسه سازی اهتمام داشته و خیرین مشارکت و فرهنگیانی که توان دارند در حوزه بخش غیر دولتی ورود پیدا کنند. مساجد و حسینیه ها باید در خدمت آموزش و پرورش قرار گیرند.

سعادت فر در پایان گفت: یکی از بدترین تهاجمات فرهنگی و حرکت های خزنده دشمن این بود که بین مسجد و مدرسه فاصله انداخت.

انتهای پیام/