طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها به معنای حذف واسطه در اعطای یارانه به مردم است/قراردادهای موقت در برخی موارد توهین به شخصیت یک کارگر است/مسئولین با روشنگری در طرح عادلانه سازی یارانه ها نگرانیها را کاهش دهند
طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها به معنای حذف واسطه در اعطای یارانه به مردم است/قراردادهای موقت در برخی موارد توهین به شخصیت یک کارگر است/مسئولین با روشنگری در طرح عادلانه سازی یارانه ها نگرانیها را کاهش دهند
سعادت فر در پایان ابراز امیدواری کرد: مسئولین قوه قضائیه نسبت به کنترل فضای مجازی حساس باشند که این فضا موشک نقطه زن دشمن شده که تا اتاق خواب ما هم نفوذ کرده است و مراقب باشیم گول فضاهای مجازی که دنبال ناامیدی جامعه هستند نخوریم. امروز اصلاح اقتصاد این مملکت مجاهدت صبر استقامت و اعتماد به دولت انقلابی می خواهد.

به گزارش صبح بافق؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فر امام جمعه بافق در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان به دیدار جمعی از کارگران با رهبر معظم انقلاب اشاره و گفت: رهبری در این دیدار به مسائلی مهمی از جمله امنیت شغلی کارگران اشاره و فرمودند ناامنی شغلی و نگرانی خیل عظیم کارگران جامعه قرادادهای موقت است که بعضا سند بردگی افراد، حق السکوت و عدم حق اعتراض و بعضا عامل قانونی کردن تبعیض ها در بین نیروهای مختلف می باشد.

قراردادهای موقت در برخی موارد توهین به شخصیت یک کارگر است

وی در ادامه افزود: متاسفانه در برخی موارد کسانی که خودشان امنیت شغلی دارند بخیلانه و انحصار طلبانه این فرصت و نعمت مهم امنیت شغلی و آرامش فردی و خانوادگی را از دیگران سلب می کنند، در واقع قراردادهای موقت در برخی موارد توهین به شخصیت یک کارگر است که امیدواریم همه مدیران و کارآفرینان در عقد قراردادهای خود خدا را مدنظر و خود را به جای دیگران بگذارند.

کارآفرین و تولید کننده باید در تولید خود امنیت و در کارآفرینی نیز آرامش داشته باشدتا بتوانند این امنیت و آرامش را به کارگر خود منتقل کند

خطیب جمعه بافق به واردات بی رویه به عنوان دومین عامل عدم امنیت شغلی کارگران توسط رهبر انقلاب در دیدار با کارگران اشاره و بیان داشت: واردات بی رویه ناامنی در تولید است که کارآفرین نمی تواند امنیت کارگران خود را تامین کند، کارآفرین و تولید کننده باید در تولید خود امنیت و در کارآفرینی نیز آرامش داشته تا بتوانند این امنیت و آرامش را به کارگر خود منتقل کند. واردات بی رویه عامل نابودی تولیداست. عامل مهم برای مقابله با واردات بی رویه در کنار تمهیدات مسئولین توجه داشتن به خرید کالای داخلی و ترجیح ندادن به کالای خارجی بر ایرانی است.

طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها در واقع به معنای حذف واسطه در اعطای یارانه به مردم است

سعادت فر در خصوص طرح مردم سازی و عادلانه توزیع کردن یارانه ها نیز خاطرنشان کرد: در این طرح قرار نیست یارانه ای حذف شود بلکه یارانه ای که در اختیار وارد کنندگان و بعضا مورد سوء استفاده قرار می گرفت مستقیما در اختیار مصرف کننده یعنی سرسفره مردم در آخرین چرخه عرضه قرار گیرد. دولت حدود ۱۰۰ میلیارد دلار یارانه به اندازه ۱۰ میلیون شغل  پرداخت می کرد اما خروجی نداشته و تورم هم بین ۳۵ تا ۴۰ درصد بوده و خروجی نداشت. طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها در واقع به معنای حذف واسطه در اعطای یارانه به مردم است، حذف واسطه ای که بعضا امین هم نبود یعنی مدیریت یارانه را از واسطه ها گرفته و به خود مردم بدهند تا مردم بتوانند حق خود را مدیریت کنند.

عدم نظارت بر بازار نگرانی بعدی مردم است از اینکه گرانی چند کالای اساسی که برای آن یارانه پرداخت می شود به کالاهای دیگر هم سوق داده شود

وی عنوان داشت: در این قضیه ۴ گروه نگرانی عمده دارند، گروه اول توده مردم و رسانه های مردمی و مبتنی بر تقوا و انصاف هستند که این نگرانی ها از طرف توده مردم مهم و حائز اهمیت است. نگرانی اول ناشی از عدم اطلاع از این طرح است، نگرانی دوم مردم از نیز استمرار این طرح است، عدم نظارت بر بازار نگرانی بعدی مردم است از اینکه گرانی چند کالای اساسی که برای آن یارانه پرداخت می شود به کالاهای دیگر هم سوق داده شود و گران شود. حل تورم ۵۰ ساله در کشور برای مردم جای نگرانی دارد.

مسئولین با روشنگری در طرح عادلانه سازی یارانه ها نگرانیها را کاهش دهند

امام جمعه بافق تصریح کرد: برای رفع نگرانی های مردم چند راهکار وجود دارد که در وهله اول مسئولین باید با صحبت صادقانه، اطمینان بخش، روشن گرانه و صمیمانه با توده مردم و اطلاع رسانی از طریق رسانه های تقوا و منصف محور به مردم ارائه گزارش و تبیین داشته باشند. نظام یعنی قوه مقننه، قضائیه و مجریه باید یک برنامه بلند مدت اصلاح اقتصادی حداقل به مدت ۲۰ سال داشته باشند که تحت تاثیر تفکرات سیاسی و سیاست بازی ها قرار نگیرد و هر دولت، مجلس و قوه قضائیه ای در بلند مدت ملزم و موظف به اجرای آن باشد. این برنامه تضمین اجرایی و باید برای مردم ثابت شود که این طرح قرار است اجرا و تحث تاثیر سلیقه ای مدیران تغییرپیدا نمی کند و مردم باید بدانند اگر در برابر جراحی اقتصادی صبر می کنند این صبر منجر به سلامت خواهد شد چون مردم خاطره شیرینی ندارند.

اصنافی که در این شرایط زالوصفتانه به دنبال احتکار هستند خیانت در حق خون شهدا و نظام می کنند

وی ادامه داد: توجه جدی به نظارت ها خواسته دیگر مردم است که متاسفانه در برخی موارد یا تعطیل و یا بازدارنده که نبوده هیچ نوازشگر برای متخلفین بوده است. نگرانی بعدی مرم از اصناف است که باید انصاف داشته باشند که انصاف در این صنف بسیار مهم است، ضمن تشکر از اصناف منصف از اصنافی که در این شرایط زالوصفتانه به دنبال احتکار هستند هشدار می دهیم که نه تنها یک خیانت اقتصادی است بلکه بخش قابل توجهی از آن خیانت در حق خون شهدا و نظام است.

صاحبان ثروت های بادآورده و کسانی که به نام مردم و به کام خود منفعت و یارانه مردم را هزینه می کردندقوه قضائیه بایداین ثروتمندان برخورد قاطع داشته باشد

سعادت فر به صاحبان ثروت به عنوان دومین گروه نگران اجرای این طرح اشاره و اظهار داشت:  صاحبان ثروت های بادآورده و کسانی که به نام مردم و به کام خود منفعت و یارانه مردم را هزینه می کردند و امروز دم از مظلومیت مردم به دروغ می زنند که  قوه قضائیه باید با این ثروتمندان، زالوصفت و قاچاقچیان ارز و حق مردم و غارتگران بیت المال برخورد قاطع داشته باشد. صاحبان قدرت های از دست رفته و کسانی که به خاطر حفظ محبوبیت و پوشش ضعف خود در گذشته و جبران ضعف اراده برای حفظ منافع و جناح خود و سرپوش گذاشتن روی سیاست های گفتاردرمانی خود در زمانی که مسئولیت داشتند که با وعده وعید به برجام نافرجام مردم را مدیریت می کردند نگرانند.

امروز ملت ایران با هوشیاری  و با بیداری به مسئولین خود اعتماد دارند

امام جمعه بافق گفت: گروه چهارم سیاسیون از نفس افتاده انقلاب، پیاده نظام دشمن، دلدادگان و دلباختگان به غرب، غرب گرا و غرب گداها و کسانی که دائما به دنبال ناتوان جلوه دادن توان داخلی بودند هستند و اجرای این طرح توسط نیروهای انقلابی را سدی محکم در برابر آمال و آرزوهای غرب گرایانه خود می دانند. ملت ایران با هوشیاری و توجه بین هوس بازان، سازش کاران و زالوصفتان و بین درخواست های حق و قانونی خود تفاوت قائل می شوند. امروز ملت ایران با هوشیاری  و با بیداری به مسئولین خود اعتماد دارند.

مسئولین قوه قضائیه نسبت به کنترل فضای مجازی حساس باشند که این فضا موشک نقطه زن دشمن شده است

سعادت فر در پایان ابراز امیدواری کرد: مسئولین قوه قضائیه نسبت به کنترل فضای مجازی حساس باشند که این فضا موشک نقطه زن دشمن شده که تا اتاق خواب ما هم نفوذ کرده است و مراقب باشیم گول فضاهای مجازی که دنبال ناامیدی جامعه هستند نخوریم. امروز اصلاح اقتصاد این مملکت مجاهدت صبر استقامت و اعتماد به دولت انقلابی می خواهد.

انتهای پیام/ع