مردم مشکلات و تخلفات اداری را مصداقی به بازرسی استان اعلام کنند
مردم مشکلات و تخلفات اداری را مصداقی به بازرسی استان اعلام کنند
رئیس کل بازرسی استان یزد تصریح کرد: خوشبختانه در این دو سال اخیر دستگاه های دولتی و ارشد استان با قوه قضائیه و دادگستری های استان در نهایت صمیمیت همکاری و مساعدت در خدمت به مردم و واحدهای تولیدی را دارند.

به گزارش صبح بافق؛ به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین اکبر طالبی بازرس کل استان یزد با حضور در نماز جمعه به ارائه گزارش در خصوص وظایف و اختیارات سازمان بازرسی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین طالبی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یادوخاطره شهدای هفتم تیر و شهید بهشتی گفت: از زمانی که حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ریاست قوه قضائیه را عهده دار و در واقع تصویب سند تحول قوه قضائیه و رویکرد جدیدی که در این قوه حکم فرما و مورد تائید رهبری قرار گرفت این مرجع با یک رویکرد جدید و تحول گرا تمام قد در خدمت مردم قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با اقدامات خاص و تحولات نوینی که در قوه قضائیه و سازمان های وابسته به این قوه همزمان با ویروس کرونا که اساسا خیلی از خدمات رسانی ها به مردم مختل شد، دستگاه های دولتی و حکومتی هم به نوعی در خدمت دهی به مردم دچار اختلال شدند ولی قوه قضائیه با تدابیر و با ساختاری که در فضای مجازی ایجاد شد یک روز هم قوه قضائیه، دادگستری و سازمان های وابسته به این قوه تعطیل نشد. آنچه در سند تحول آمد جهت خدمت رسانی به مردم و کم شدن زمان رسیدگی و خیلی از مواردی که خواسته و حق مردم است در ایام خاص انجام شد.

طالبی عنوان داشت: سازمان بازرسی کل کشور یک سازمان عالیه نظارتی است که بر تمام دستگاه های دولتی و عمومی غیردولتی که خدمت به مردم می دهد هر آنچه که در توان ما و همکاران در استان و کشور است در راستای خدمات دهی دستگاه های دولتی به مردم و اجرای صحیح قوانین نهایت تلاش در حال انجام است.

رئیس کل بازرسی استان یزد تصریح کرد: خوشبختانه در این دو سال اخیر دستگاه های دولتی و ارشد استان با قوه قضائیه و دادگستری های استان در نهایت صمیمیت همکاری و مساعدت در خدمت به مردم و واحدهای تولیدی را دارند.

این مقام مسئول عنوان داشت: به لحاظ اینکه در سال های اخیر شعار مقام معظم رهبری نه شعار بلکه دستور در حمایت از واحدهای تولیدی است با تشکیل ستادهای مرکزی، استانی و شوراهایی نظیر شورای دستگاه نظارتی، ستاد اقتصاد مقاومتی و شوراها و کمیته های زیر مجموعه شبانه روز در تلاشند تا اینکه واحدهای تولیدی و مردم از خدمات قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور و دستگاه های دولتی نهایت استفاده را به مردم برسانند.

طالبی اظهار داشت: اگر ما کوتاهی در خدمات دهی و خدمت رسانی به مردم داریم هم می پذیریم وهم اینکه خدمات آن به لحاظ مشکلاتی است که تاکنون بوده ولی در نهایت تلاش درحال انجام تا در تنظیم مقرارت، تصویب قوانین و در رویکردهای جدیدی که وجود دارد تسهیل در خدمت رسانی شود.

مدیرکل بازرسی استان یزد خاطرنشان کرد: در این چند سال سراغ ندارید که واحد تولیدی به خاطر بدهی به شرکت های خدمت رسان و طلبکارانی که دارد آن واحد تولیدی تعطیل یا قسمتی از آن متوقف شود.

طالبی در پایان در خصوص ارائه گزارش تخلف در ادارات و سازمان های خدمت رسان به مردم بیان داشت: در خصوص کمک رساندن به سازمان بازرسی جهت نظارت بردستگاه ها از مردم، خبرنگاران، نخبگان و قشر‌های مختلف جامعه، می خواهیم مشکلاتی که در ادارات می بینند  به صورت مصداقی بیان تا اگر انحرافی در خدمت رسانی به مردم ایجاد شده سازمان بازرسی با اقتدار ابتدا با هشدار سپس با پیشگیری و در نهایت با برخورد قاطع اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/ع