سه خانه هلال در بخش مرکزی بافق افتتاح شد
سه خانه هلال در بخش مرکزی بافق افتتاح شد
مسئول حوزه پیگیری و رئیس خانه‌های هلال احمر یزد از راه اندازی سه خانه هلال در روستا‌های کوشک، بساب و دولت آباد بافق خبر داد.

به گزارش صبح بافق؛ سید کاظم بزاز زاده مسئول حوزه پیگیری و رییس خانه‌های هلال احمر یزد گفت: چهارمین خانه هلال در شهرستان بافق هم با دستور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس در روستای مبارکه این شهرستان افتتاح می‌شود.

او افزود: مدیریت خانه‌های هلال به عهده دهیاران روستاهاست که می‌توانند با جلب مشارکت‌های مردمی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستا برای مدیریت بحران و خدمت رسانی استفاده کنند.

بزاز زاده تصریح کرد:در سطح استان ۳۰ خانه هلال تاکنون به بهره برداری رسیده است که بر اساس تفاهم نامه وزارت کشور و جمعیت هلال احمر کشور در حال فعالیت هستند.

بزاز زاده گفت: هدف خانه‌های هلال برای توانمند سازی جوامع محلی و افزایش دانش و درک مردم در مقابله با بحران‌ها و مخاطرات طبیعی است تا مردم بر اساس دستورالعمل‌های هلال احمر خودشان بتوانند بحران را مدیریت کنند.

مسئول حوزه پیگیری و رییس خانه‌های هلال احمر یزد بیان داشت:فعالیت‌های امدادی، اموزشی، خدمت رسانی و خیری نیز از جمله برنامه‌های خانه‌های هلال است.

او تصریح کرد: فاز دوم فعالیت خانه‌های هلال با آموزش‌های تخصصی آغاز می‌شود و زمینه مشارکت همه‌ی مردم را در فعالیت‌های هلال احمر فراهم می‌کند تا هر خانواده یک امداد گر و هر امداد گر به عنوان یک تیم عملیاتی در مقابله با بحران‌ها فعالیت خود را انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان